Bez emocji natrętne myśli nie mają znaczenia. Będą musieli cię zostawić.

1. Psychologowie radzą, by w przypadku pojawienia się natrętnych myśli nie traktować ich jako własne, lecz jako rozmowy przypadkowo podsłuchanych przechodniów.

2. Kiedy przyznajesz się do posiadania natrętnych myśli, powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że są one spowodowane nadwrażliwością i układem nerwowym. W takim przypadku należy pamiętać, że są to tylko myśli i nie mogą wyrządzić krzywdy. To umożliwi pozbycie się ich.

3. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek natrętne myśli, staraj się spędzać czas w dobrym otoczeniu (oglądaj śmieszne programy, komedie, rozmawiaj z przyjaciółmi, pomagaj potrzebującym, spędzaj czas ze zwierzętami itp.) Pomoże to oderwać się od negatywnych myśli i powrócić do normalnego funkcjonowania.

4. Wyobraź sobie natrętne myśli jako muchy krążące wokół Ciebie. Powodują one pewien dyskomfort, ale nie mogą zaszkodzić.

5. Uprawianie ćwiczeń i sportu. Ćwiczenia pomogą Twojemu układowi nerwowemu odzyskać siły i pozbyć się natrętnych myśli.

6. Jednym ze skutecznych sposobów radzenia sobie z różnymi natrętnymi myślami jest medytacja. Medytując, zanurzysz się w świecie pozytywnych myśli. Po medytacji zdasz sobie sprawę, że natrętne myśli to oszustwa, wyolbrzymienia, które mają na celu zastraszenie cię. Jako osoba o silnej woli i zdecydowana możesz je odepchnąć i zignorować.

7. Postaraj się nie zwracać uwagi na myśli, które nie przynoszą żadnych korzyści, ale próbują cię przygnębić. Takie myśli nie dostarczają żadnych nowych informacji i nie prowadzą do żadnego rozwiązania. Ignorując natrętne myśli, przestaniesz zwracać na nie uwagę i angażować się w bezcelowe rozważania.

8. Natrętne myśli czerpią siłę z negatywnych emocji. Jeśli jesteś wobec tych myśli obojętny, możesz pozbawić je mocy. A bez emocji natrętne myśli nie mają znaczenia. Będą musieli cię zostawić.

Główne zdjęcie: storyfox.ru