Nie tylko ludzie, ale także zwierzęta są zdolne doświadczyć miłość. Co więcej, ciepłe relacje mogą nawet istnieć między przedstawicielami różnych gatunków i istnieć przez wiele lat. Bohaterowie naszej opowieści są tego dowodem.

To wzruszająca opowieść o przyjaźni między psem a żółwiem. Pewnego dnia mężczyzna zauważył na brzegu rzeki maleńkiego, samotnego żółwia. Zaniepokojony przechodzień postanowił go uratować. Mężczyzna opiekował się żółwiem i miał nadzieję, że wkrótce będzie mógł znaleźć jego rodzinę.

foto: google

Niestety nie potrafił znaleźć rodzinę żółwia. Wtedy mężczyzna pomyślał o zabraniu zwierzęcia do swojego domu, ale powstrzymało go to, że w jednym domu z żółwiem mieszkałyby też szczeniaki różnych ras i nie wiedział, co by się stało, gdyby się spotkały. Przygotował się na najgorsze, ale na szczęście czekała na niego wielka niespodzianka.

foto: google

Przy pierwszym spotkaniu zwierzęta od razu się zaprzyjaźniły. Szczeniaki ostrożnie podeszły do żółwia, obwąchały go i wyraziły aprobatę wobec wyboru dokonanego przez ich właściciela. Chociaż niektóre psy były uważane za „niebezpieczną rasę”, były miłe dla nowego członka rodziny. Zwierzęta dobrze się teraz dogadują i spędzają razem cały czas.

foto: google

Żółwie różnią się między sobą charakterem w zależności od gatunku, a niektóre z nich mogą się znacznie różnić nawet będąc tego samego gatunku. Niektóre z nich mają spokojny charakter, np. terapena karolińska i czerwonolice. Żółwie jaszczurowate są bardziej agresywne i mogą nawet ugryźć. Jak na żółwie, poruszają się one zaskakująco szybko i pochylają skorupę do przodu, aby chronić się przed potencjalnym zagrożeniem. Gatunek ten nie jest zalecany jako zwierzę domowe, chyba że jest się jego doświadczonym właścicielem.

Główne zdjęcie: google.com