Umiejętność wyboru żywności dobrej jakości może okazać się całkowicie bezużyteczna, jeśli nie wiesz, jak należy prawidłowo ją przechowywać. W dzisiejszym artykule przeczytasz kilka przydatnych wskazówek, które nie tylko pomogą Ci wydłużyć okres przydatności niektórych produktów spożywczych, ale także zaoszczędzić sporo pieniędzy.

10 sposobów na wydłużenie okresu przydatności produktów spożywczych:

Cebula i ziemniaki nie lubią się nawzajem

Tych dwóch produktów spożywczych nie należy przechowywać razem, ponieważ jeśli będą leżeć obok siebie, ziemniaki zepsują się znacznie szybciej.

Szybko wyrzucaj wszystko co zgniłe

Jeśli wśród dobrych jabłek zauważysz zgniłe, natychmiast je wyrzuć, bo zakażą inne owoce.

Nierdzewne”

Aby pokrojone owoce nie straciły swojego koloru, użyj imbiru i cytryny. Umieść owoce w pojemniku i zalej je sokiem z cytryny wymieszanym z posiekanym imbirem. Pozostaw je w tym płynie. Smak się nie zmieni, a owoce pozostaną świeże przez długi czas.

Zawiń zieleninę

Natka pietruszki, koperek, bazylia, szczypiorek i inne zioła znacznie dłużej zachowają świeżość, jeśli zawiniesz je w folię, zabezpieczysz gumką recepturką i włożysz do lodówki.

Dekrystalizacja miodu

Wszyscy wiemy, że miód może być przechowywany przez bardzo długi czas. Ale co zrobić, gdy się krystalizuje? Aby ponownie był płynny, włóż pojemnik z miodem do ciepłej wody.

Cebula w rajstopach

Nie ma lepszego miejsca do przechowywania cebuli niż rajstopy. Produkt ten może być w nich przechowywany do 8 miesięcy.

Sposób na ser

Aby zapobiec wysychaniu sera, posmaruj go masłem.

Wszystko powinno mieć swoje miejsce

Każdy produkt musi być przechowywany na swoim miejscu.

Jajka

Jajka umieszczone na środkowej półce będą zachowywać świeżość o kilka tygodni dłużej niż te umieszczone w drzwiczkach.

Pomidory w papierowych torebkach

Jeśli będziesz przechowywać pomidory w papierowych torebkach i w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, zachowają one świeżość kilka razy dłużej.

Główne zdjęcie: zelv