Nagranie wideo przedstawiające stworzenie, które wygląda jak chart afgański, pływające pod wodą w basenie, stało się popularne i wywołało wiele dyskusji: czy jest to pies, coś innego, czy może efekty specjalne?

Argumenty przemawiające przeciwko chartom są dość przekonujące. Z drugiej strony, kogo to obchodzi.

foto: domovoyj

Tak wygląda chart afgański w codziennym życiu. Jednak nagranie wideo, na którym - jak twierdzi jego autor - pies został uchwycony pod wodą, jest hipnotyzujące. Dziwne stworzenie, które wygląda jak pies, leniwiec i Chewbacca z Gwiezdnych wojen jednocześnie, porusza się jak meduza.

Filmik został najpierw umieszczony na Instagramie sklepu internetowego Klarna, a następnie został opublikowany na Twitterze przez irlandzką projektantkę Hollie Leddy Flood. Jej tweet zebrał ponad 50 tys. retweetów i 100 tys. polubień, a w komentarzach ludzie dyskutowali o tym, co to w ogóle było.

Poniżej znajduje się właśnie ten filmik:

Source: youtube.com

Początkowo Hollie po prostu zamieściła nagranie na swoim profilu zaznaczając, że jest to chart afgański.

„Ten chart afgański pod wodą to najzabawniejsza rzecz, jaką w życiu widziałam”.

To wideo pojawia się zaraz po zdjęciu wspomnianego charta. Rzekomo jest to ten sam pies.

„Pies o najdłuższej sierści na świecie? Jesteśmy tego pewni”.

Ale od razu znaleźli się sceptycy do wideo Hollie. To nie może być pies, a zwłaszcza nie może to być chart afgański.

„1) ma zupełnie inny pysk niż chart afgański, 2) psy nie mogą poruszać przednimi łapami pod takim kątem, 3) psy robią bąbelki pod wodą”.

Hollie, oczywiście, była zawiedziona: w Internecie wszystko jest kłamstwem. Następnie wraz ze swoimi followersami zaczęła zastanawiać się, kto to może być. Pierwsza wersja: stwór wygląda bardzo podobnie do Chewbaccy. Ale są też inne wersji.

„Anioł ze skrzydłami o długiej sierści”.

Na nagraniu rzeczywiście widać psa, tylko uchwyconego w bardzo dobrym momencie i pod dobrym kątem: nie widać jego łap, widać tylko długą sierść. Możliwe też, że to Chewbacca. A może jest to grafika komputerowa. Kto wie!

Główne zdjęcie: domovoyj