Niebiańskie Imperium po raz kolejny zaskakuje świat swoimi niezwykłymi projektami i wywołuje dyskusje na całym świecie. Niedawno otwarto wspaniały hotel, który znajduje się prawie 90 metrów pod ziemią, w nieczynnym kamieniołomie. Mimo że eksperci twierdzą, że jest to sprzeczne z wszelkimi zasadami i przepisami budowlanymi, hotel zdobył już wiele nagród i został uznany za najbardziej przyjazny środowisku hotel na świecie.

foto: novate

foto: novate

Całkowicie unikalny i zaskakujący projekt brytyjskiej firmy „Atkins” postanowili wcielić w życie Chińczycy. Wysokiej klasy specjaliści z tej firmy przez kilka lat opracowywali koncepcję budowy zupełnie niezwykłego pięciogwiazdkowego hotelu, który nie wznosiłby się w górę, lecz raczej znajdowałby się pod ziemią i pod wodą.

foto: novate

Tak niezwykły projekt był największym zaskoczeniem zarówno dla samych Chin, jak i dla reszty świata. Czołowi eksperci twierdzili, że projekt nie może zostać zrealizowany, ponieważ jest sprzeczny z wszelkimi zasadami i przepisami budowlanymi. Ale Chińczycy nie osiągnęliby takich wyżyn, gdyby nie umieli podejmować ryzyka i próbować dokonywać rzeczy niemożliwych.

foto: novate

Oczywiście realizacja tak niezwykłego projektu wymagała ogromnych wydatków, ale efekt był tego wart. W ciągu 12 lat niesamowitych wysiłków ogromnego zespołu budowniczych, architektów, inżynierów i projektantów najbardziej rozwinięty kraj na świecie zaprezentował światu swój niesamowity hotel, który kosztował 290 milionów dolarów.

foto: novate

Ten niezwykły hotel „Songjiang InterContinental” powstał na obrzeżach Szanghaju, gdzie znajdował się nieczynny kamieniołom granitu. Ponieważ na dnie wyrobiska zawsze gromadziła się woda podziemna, postanowiono nie osuszać go, lecz napełnić wodą na tyle, na ile to możliwe.

foto: novate

foto: novate

Oznacza to, że dwa piętra znajdują się pod wodą, a na jednym z nich mieści się restauracja rybna z ogromnymi panoramicznymi oknami wychodzącymi na zachwycający podwodny świat. Drugi to specjalny luksusowy apartament z fantastycznym podwodnym krajobrazem za oknem.

foto: novate

foto: novate

W hotelu znajduje się 18 pięter. Szesnaście z nich znajduje się pod powierzchnią ziemi, a tylko dwa na powierzchni.

foto: novate

foto: novate

foto: novate

Wykorzystano nawet dach i stworzono ogromny park o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, który stanowi oryginalną dekorację i wspaniałe miejsce do wypoczynku, a także dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 428 200 metrów kwadratowych.

foto: novate

foto: novate

W tym hotelu udało się stworzyć nie tylko 336 pokoi, ale także ogromną liczbę terenów rekreacyjnych.

foto: novate

Twórcom udało się w pełni wykorzystać niezwykłą lokalizację i otaczający krajobraz, organizując niesamowite atrakcje dla aktywnych gości: wspinaczkę skałkową, skoki na bungee, sporty wodne...

foto: novate

Co najważniejsze, ten projekt zapewnia nie tylko maksymalny komfort, ale także szczególną koncepcję efektywności energetycznej i przyjazności dla środowiska. W całym kompleksie hotelowym wykorzystuje się wyłącznie energię geotermalną i słoneczną, a w celu ochrony zasobów wodnych stosuje się specjalne technologie recyklingu i odzyskiwania wody naturalnej.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: novate