Ostatnie owoce już dawno zostały zebrane, ale prace na grządkach jeszcze nie kończą się w sierpniu.

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, żeby kolejny sezon był udany, należy wszystko przygotować w bieżącym roku. Zatem pielęgnacja po zbiorach jest niezwykle ważna.

Czasami jednak ogrodnicy są przesadnie zaradni i popełniają błędy, które marnują czas, energię i negatywnie wpływają na ich truskawki.

Przycinanie

W sierpniu panują jeszcze upały. Jeśli będziesz przycinać w tym okresie, truskawkom będzie ciężej poradzić sobie. Liście przechodzą fotosyntezę, co jest podstawą tworzenia się większej ilości liści zielonych. Natomiast większa ilość liści ma bezpośredni wpływ na zbiory w przyszłym sezonie.

Nawóz organiczny

Obornik krowi i inne nawozy organiczne szkodzą grządkom truskawek tylko w czasie upałów. Takie nawozy nawet przy prawidłowym działaniu mogą spowodować poparzenia krzewów truskawek. Dlatego nawóz organiczny stosuj albo po przejściu upałów, albo późną jesienią.

Amoniak

Niewłaściwe stosowanie tego „ludowego środka” może spowodować poparzenia roślin. Nawożenie azotowe może również prowadzić do zaburzenia równowagi składników pokarmowych.

Co zrobić z truskawkami w sierpniu

Po owocowaniu truskawki potrzebują pokarmu. Można stosować nawóz wapniowy lub potasowy. Ale nie wszystkie naraz.

W sierpniu można rozmnażać truskawki za pomocą rozłogów. Obserwuj jednak pogodę i wybieraj niezbyt gorące dni.

W ostatnim miesiącu lata truskawki należy ściółkować słomą lub ścinkami traw, ale bez nasion, aby nie spowodować problemu z wszechobecnymi chwastami.

Główne zdjęcie: lyubimaya.pro