Ostatnio nauczyłam się robić własnoręcznie najpiękniejsze świece ozdobne. Teraz w ogóle nie kupuję ich w sklepie. Przy okazji zastanawiam się nad ich masową produkcją. Taka świeca oliwna jest niemal wieczna, można dowolnie ozdobić. Byłaby ozdobą każdego pomieszczenia. Podpowiadam, jak krok po kroku zrobić świecę w szklance.

Lampa dekoracyjna - świeca oliwna

1. Weź szklankę lub inny pojemnik szklany. Do świecy wykorzystałam na przykład niekompletne szklanki, z których w komplecie zostały 2 lub 3 sztuki, oraz małe szklane wazony, które nigdy nie były używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

2. Na dno szklanki przykleiłam sztuczne kwiaty, liście i różne drobiazgi ze sztucznych bukietów. Można tam umieścić wszystko, co się chce, ale ważne jest, aby dobrze to wszystko przykleić. Użyłam pistoletu do kleju - to najbardziej niezawodny sposób na przyklejenie.

3. Również okrągłe kamyczki dekoracyjne świetnie wyglądają wewnątrz świecy. Można też włożyć muszelki. Natomiast wszystko co łatwo unosi się w wodzie, powinno być dobrze przyklejone do dna szklanego pojemnika.

4. Teraz wypełnij to wszystko zwykłą wodą - mniej więcej do 2/3 wysokości szklanki.

5. Ostrożnie wlej olej do środka. Używałam najtańszego i najzwyklejszego oleju słonecznikowego, natomiast musi być rafinowany i bezzapachowy. Jeśli szklanka jest szeroka, wlej 1 cm, jeśli wąska i wysoka - 2 cm.

6. Nie martw się, że olej połączy się z wodą. Wystarczy poczekać, aż wszystko podniesie się do góry i całkowicie oddzieli się od płynu.

7. Teraz zrób knot do świeczki. Weź zwykłą plastikową butelkę i odetnij dno, aby pasowało do średnicy szklanki. W środku zrób mały otwór.

8. Do środka nawlecz mały kawałek materiału lub grubej nici. Najpierw dobrze namocz w oleju z obu stron, a następnie włóż do szklanki. Nitka nie powinna sięgać wody, dlatego dolna część powinna być bardzo krótka.

9. To wszystko, Twoja ręcznie robiona świeca dekoracyjna jest gotowa. Zapal ją i ciesz się połączeniem wody na dole i ognia na górze!

foto: sovkusom

Do oleju słonecznikowego dodaję też kilka kropel olejku eterycznego, to taka aromaterapia! Knot nie będzie wymagał wymiany przez około miesiąc, ale to zależy od objętości szklanki i ilości oleju. Należy pilnować poziomu i co jakiś czas uzupełniać.

Główne zdjęcie: sovkusom