Każdy uwielbia urodziny, kiedy można wyrazić swoją miłość do kogoś, robiąc w tym dniu coś wyjątkowego.

Nie powinno to być dla nikogo wyjątkiem i okazuje się, że podzielam tę myśl z dobrymi ludźmi w sanktuarium fok kornwalijskich.

foto: leafclover.land

W swoje 31. urodziny Yulelogs, uratowana foka szara, otrzymała niespodziankę w postaci ogromnego tortu wypełnionego rybami. Można śmiało powiedzieć, że foka była zachwycona!

Yulelogs został uratowany w 1989 roku z parku morskiego w północnej Anglii będąc maleństwem. Niestety, nie udało się go wypuścić z powrotem na wolność.

foto: leafclover.land

„Po tak długim pobycie w niewoli nie potrafił samodzielnie zdobywać pożywienia i był zbyt przyzwyczajony do ludzi” - czytamy na oficjalnej stronie Cornish Seal Sanctuary.

„Trzy miesiące po tym, jak Yulelogs został wypuszczony na wolność, został uratowany przez RSPCA (Towarzystwo Królewskie w Londynie dla zapobiegania okrucieństwu do Zwierząt) dzięki wielu telefonom od zaniepokojonych członków społeczeństwa zgłaszających, że foka goniła ludzi z wiadrami na plaży, myśląc, że w środku są ryby”.

Nieco później Yulelogs został ponownie uratowany, ponieważ najwyraźniej był zbyt przyzwyczajony do karmienia przez ludzi i nie wiedział, jak samodzielnie dobyć pożywienie.

foto: leafclover.land

Kiedy tym razem został uratowany, ważył mniej niż jedną czwartą standardowej wagi foki w jego wieku.

„Było oczywiste, że potrzebuje opieki, więc RSPCA poprosił Cornish Seal Sanctuary o zapewnienie mu stałego miejsca pobytu” - czytamy na stronie.

foto: leafclover.land

Yulelogs ma obecnie 31 lat i mieszka w Cornish Seal Sanctuary .

Wszyscy w rezerwacie lubią radosnego i energicznego Yulelogsa.

Dlatego wszyscy się zrzucili i kupili mu niesamowity tort z rybami. Można śmiało powiedzieć, że foka była bardzo zadowolona!

foto: leafclover.land

„Yulelogs jest po prostu zachwycony swoim urodzinowym tortem. Zapewni mu też zajęcie na długi czas, bo trzeba trochę pomyśleć, jak wyciągnąć rybę z tortu!”.

Główne zdjęcie: leafclover.land