Czekolada od dawna uważana jest za potężny afrodyzjak. Plemiona Majów spożywały ją na surowo lub rozpuszczały, czyniąc z niej gorący i pyszny napój. Z upływem czasu zamiłowanie do czekolady nie maleje. Każdy znak zodiaku ma swój własny stosunek do tego produktu, niektórzy lubią go bardziej niż inni, ale nie sposób powiedzieć „nie” czekoladzie.

Baran

Osoby urodzone pod tym znakiem nie za bardzo lubią zwykłą czekoladę. To co naprawdę może zadowolić Barana to chrupiące czekoladowe wafelki.

Byk

Tylko pokaźny kawałek świeżego ciasta czekoladowego może odwrócić uwagę tych uparciuchów. O wrażliwości osób spod znaku Baran świadczy nawet to, że z chęcią zjedzą na raz pudełko lodów czekoladowych. Jeśli mają dobry nastrój, chętniej sięgną po mleko czekoladowe.

Bliźnięta

Ten znak jest bardzo otwartą i towarzyską osobą. Uwielbiają eksperymentować. Na ich liście „najlepszych deserów” znajduje się mus czekoladowy i ciasto czekoladowe z bitą śmietaną. Osoby spod znaku Bliźnięta uwielbiają również miętę połączoną z gorzką czekoladą.

Rak

Przedstawiciele spod tego znaku są dość wybredni, więc trudno im jest dokonywać wyborów, zwłaszcza jeżeli chodzi o desery. Osoby spod tego znaku uwielbiają czekoladę w kształcie muszli. Raki czasem rozpieszczają siebie truflami lub rogalikami z kawałkami czekolady. Niektóre lubią nawet masaż czekoladowy.

Lew

To, co najbardziej kocha Lew, to lody czekoladowe z kawałkami ciasteczek. Oprócz takiego deseru również lubią domowe czekoladowe ciasteczka ze szklanką mleka. Aby dbać o swoją sylwetkę, ale nie rezygnować ze słodyczy, osoby spod znaku Lew piją kakao.

Panna

Osoby urodzone pod tym znakiem uwielbiają dowolną czekoladę, ale biała nadaje się dla wyjątkowych koneserów. Nie ma sensu próbować wymieniać preferencji Panny, bo zajęłoby to cały dzień. Powiedzmy, że uwielbiają wszystko, co zawiera czekoladę... nawet jej zapach.

Waga

Osoby spod znaku Waga są wrażliwe i preferują czekoladę w połączeniu z owocami. W domu u tych osób nierzadko można znaleźć czekoladki z pomarańczą, maliną lub przyprawami.

Skorpion

Przedstawiciele spod tego znaku potrzebują stałego wsparcia aby mieć więcej energii. Pomaga im w tym gorzka czekolada z dodatkiem alkoholu i pieprzu. Rano Skorpiony poprawiają sobie humor filiżanką kawy z syropem czekoladowym.

Strzelec

Osoby urodzone pod tym znakiem nigdy nie pozostają obojętne na to, co się dzieje. Podczas podróży Strzelce próbują tradycyjnej czekolady z dodatkami, takimi jak imbir, czarny pieprz czy lawenda.

Koziorożec

Koziorożce są koneserami zwykłych tradycji. Od konkretnego deseru będą woleli czekoladowego pączka. Chętnie też zjedliby ciasto bananowo-czekoladowe, również może być koktajl mleczny... oczywiście też czekoladowy.

Wodnik

Ten znak jest jednym z niewielu ludzi, którzy lubią ciasteczka z orzechami i wiórkami z białej czekolady. Jeśli jednak mają wybór, nie zrezygnują z czekoladowych eklerów. W domu Wodniki mogą rozkoszować się zwykłą kanapką z masłem czekoladowym.

Ryby

Osoby urodzone pod tym znakiem uwielbiają przekąski i zawsze noszą przy sobie czekoladki. Mogą połączyć ten smakołyk z masłem orzechowym. Ryby uwielbiają czekoladowe biscotti, które świetnie komponują się z kubkiem kakao...

Główne zdjęcie: google