Ten amerykański buntowniczy duch!

Zupełnie jak w bajkach: najstarsza była mądra i piękna, a najmłodsza zupełnie inna. Chyba nie o takiej żonie dla swojego wnuka marzyła babcia Elżbieta. Nie trzeba dodawać, że Kate i Meghan zawsze będą porównywane. Wraz z pojawieniem się na świecie ich dzieci, ta różnica stała się jeszcze bardziej wyraźna... Zobaczmy, jak księżne wychowują dzieci?

Życie publiczne

foto: yapokupayu

Jeśli twój mąż jest księciem Anglii, zapomnij o przestrzeni osobistej. Królewska etykieta wymaga, aby wszyscy członkowie rodziny królewskiej byli przez cały czas na widoku publicznym.

Kate Middleton i książę William mają trójkę dzieci: George'a, Charlotte i Louisa. Odkąd byli niemowlętami, pojawiali się w brytyjskich i międzynarodowych mediach, uczestniczyli w uroczystościach i wydarzeniach i ogólnie prowadzili aktywne życie towarzyskie jako następcy tronu. Kate przestrzega wszystkich zasad wobec społeczeństwa i nie wydaje się, by gdziekolwiek się na to skarżyła. Przynajmniej nie słyszeliśmy o tym.

foto: yapokupayu

Byli mieszkańcy królewskiego dworu Książę Harry i jego żona Meghan Markle mają syna i córkę: Archiego i maleńką Lilibeth. Wraz z narodzinami swojego pierworodnego, Meghan natychmiast wyznaczyła granice prywatności – do tego królewskie zasady nie są dla niej rozkazem. Od czasu abdykacji z królewskich obowiązków książę i księżna Sussex całkowicie zamknęli się przed publicznością. Harry i Meghan decydują, jak bardzo chcą się dzielić swoim życiem osobistym i chronią swoje dzieci przed zbyt dużą uwagą publiczną.

Stosunek do sukcesji

foto: yapokupayu

Mąż Kate, książę William, jest drugim pretendentem do tronu po swoim ojcu Karolu, księciu Walii. Następne w kolejce do królestwa są jego z Kate dzieci. Młodzi George, Charlotte i Louis są wychowywani na przyszłych następców tronu, z pełnym zrozumieniem swoich ról i ścisłym przestrzeganiem zasad i obowiązków panujących na dworze.

foto: yapokupayu

Meghan i książę Harry, który jest w kolejce do tronu pod numerem szóstym (jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek mógłby zostać monarchą), nie zamierzają wychowywać Archiego i Lilibeth jako członków rodziny królewskiej. W wywiadzie z Oprah, Markle powiedziała, że chciałaby zachować tytuł dla Archiego. Tyle że nikt nie wie, co zrobi dwór królewski, na czele z wściekłą po ich zachowaniu Elżbieta II.

Amerykanie vs. Brytyjczycy

foto: yapokupayu

Wybór panny młodej dla przyszłego króla to delikatna sprawa. Książę William urodził się w Londynie w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Taki z błękitną krwią arystokrata. Kate, choć nie tak szlachetnej krwi, ale też Brytyjka z porządnej jak na królewskie standardy, rodziny, która od 1926 roku utrzymuje kontakty z brytyjskimi monarchami.

W żyłach trójki dzieci księcia i księżnej Cambridge płynie błękitna krew i oczekuje się, że zostaną wychowane jak przystało na damy i dżentelmenów.

foto: yapokupayu

Książę Harry jest arystokratą jak jego brat, ale Meghan jest Amerykanką. Ponadto Amerykanie bardzo różnią się od Brytyjczyków. Ich syn Archie w pierwszym roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Stosunek do marek modowych

foto: yapokupayu

Księżna Cambridge wygląda nienagannie, jej styl wyrafinowany i elegancki - prawdziwie angielski. Kate ubiera swoje dzieci tak, jak nakazuje modny protokół królewski: stylowo, ale w ramach ścisłego dress code'u. Małych książąt i księżniczkę można zobaczyć w ubraniach znanych brytyjskich marek premium, takich jak Pep and Co, Rachel Riley, Amaia Kids czy Papouelli.

Również rodzina królewska od ponad wieku pozostaje wierna ekskluzywnej marce wózków dziecięcych Silver Cross Balmoral. Wózek księżnej Cambridge w stylu vintage, z którym spacerowała z małą Charlotte, wyceniono na 3 999 dolarów.

foto: yapokupayu

A co z Meghan? Jest oczywiście fashionistką, ale i tak często łamie zasady królewskiego dress code'u. Na przykład podczas wizyty pary Sussex w RPA ich pięciomiesięczne dziecko Archie miało na sobie kombinezon z H&M (który, nawiasem mówiąc, wyprzedał się zaraz po tym wydarzeniu). Natomiast jeśli chodzi o wózek, to Meghan preferuje wygodniejszy, wybierając wózek marki Bugaboo Fox za około 1500 dolarów.

Główne zdjęcie: yapokupayu