Kiedy ludzie zobaczyli tego owczarka błąkającego się po ulicy, od razu zauważyli, że z psem jest coś nie tak. Był bardzo gruby, a nadwaga wyraźnie przeszkadzała mu nawet w poruszaniu się.

Ten pies był zauważony na ulicach San Bernardino w Stanach Zjednoczonych. Ludzie od razu zauważyli, że z psem jest coś nie tak - wyglądał bardzo dziwnie, bo miał nadwagę. Nakarmili i napoili go, a następnie zdecydowali zabrać go do pobliskiego schroniska.

foto: petpop.cc

Pracownicy schroniska byli zszokowani z powodu stanu psa - najwyraźniej właściciele nie kontrolowali jego stanu zdrowia i wagi, więc postanowili się go pozbyć. Pracownicy ustalili, że jest to mieszaniec owczarka niemieckiego z inną rasą. Sunia otrzymała imię Neville.

foto: petpop.cc

Pies ważył 60 kilogramów, kiedy został przywieziony do schroniska - dwa lub trzy razy więcej niż normalna waga dla jego wielkości. Pracownicy schroniska natychmiast zaczęli działać, by pomóc z nadwagą, a jednocześnie szukać nowych właścicieli. Nie było to łatwe - ze względu na swoją wagę dieta Neville'a musiała być ściśle kontrolowana. Jednak udało się znaleźć kochającą rodzinę dla tej pięknej suni! Zakochali się w tym słodkim stworzeniu i zabrali do nowego domu.

foto: petpop.cc

Właściciele aktywnie pomagają teraz Neville'owi zrzucić zbędne kilogramy i kontrolują jej dietę. Po kilku tygodniach pies ważył już 50 kilogramów, co jest już świetnym wynikiem! Dziękujemy życzliwym ludziom, którzy zaopiekowali się tym psem.

foto: petpop.cc

Główne zdjęcie: petpop.cc