Jeśli uwielbiasz cytryny, to dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak wyhodować drzewko cytrusowe z pestki.

Potrzebna jest cytryna, którą można kupić w sklepie. Oczywiście lepiej wybrać ekologiczną, ponieważ drzewka cytrusowe są zwykle szczepione.

Będziesz musiała wykorzystać go jako podkładki do szczepienia gatunków owocujących, jeśli chcesz uzyskać obfite i duże owoce.

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

Pokrój cytrynę nożem i wyciągnij pestki. Jeśli użyjesz do tego noża, to później nie będziesz mogła użyć pestek. Umyj pestki, aby pozbyć się miąższu.

Obierz nasiona z zewnętrznej łupiny za pomocą paznokcia. Nasiona należy przesypać do małej miski i podlać ziemią. Następnie przykryj ręcznikiem papierowym, aby utrzymać wilgoć.

Gdy rośliny staną się większe, umieść je w glebie.

Dlaczego cytryny mają korzystny wpływ?

Cytryna to cudowny owoc. Przydaje się do tak wielu rzeczy, niezależnie od tego, czy dodajemy do wody, czy wykorzystujemy jedynie skórkę. Uprawa własnych cytryn nie powinna być lekceważona.

Cytryny są bogate w witaminę C, która występuje w postaci kwasu cytrynowego. Wykazano, że wpływa na lepsze wchłanianie wapnia w układzie pokarmowym.

Zawierają unikalne flawinoidy i mają wysoką zawartość antyoksydantów, które mogą neutralizować wolne rodniki i komórki nowotworowe. Antyoksydanty zawarte w cytrynach pomagają również w zapewnieniu ochrony układu naczyniowego i zwiększeniu odporności.

Ponadto cytryny pomagają w leczeniu infekcji dróg moczowych i wielu problemów związanych z układem pokarmowym. Można je również stosować jako naturalny środek odkażający na skaleczenia.

Ponieważ ten owoc jest bogaty w witaminę C, należy uważać z dziennym spożyciem witaminy C, aby uniknąć dyskomfortu w jelitach i biegunki.

Główne zdjęcie: lime.energy