Nieliczni pasjonaci kulinarni potrafią powstrzymać się od wykorzystania czosnku do swoich potraw. Niezależnie od tego, ten składnik dodaje smaku najprostszym potrawom. Ponadto, podczas smażenia czosnek oddaje swój bogaty aromat, który z kolei nasyca pikantnymi nutami wszystkie inne produkty, które dodajemy na patelnię. W większości przepisów czosnek powinien być zmielony. Dlatego dziś podpowiemy jak zmielić czosnek bez użycia noża czy praski do czosnku.

Im drobniej posiekany, tym intensywniejszy będzie smak czosnku. Jednak krojenie go to niezbyt duża przyjemność, zwłaszcza jeśli jest potrzebny w dużych ilościach. Jeśli trzeba posiekać kilka ząbków, wystarczy owinąć tarkę folią i zetrzeć na tarce. Ewentualnie można użyć noża. Ale co zrobić, gdy trzeba posiekać kilkadziesiąt ząbków (np. gdy trzeba przygotować marynatę do szaszłyków i nie chce się myć blendera?

Jak zmielić czosnek

Obierz czosnek z łupin.

Deskę do krojenia wyłóż folią i ułóż na niej ząbki czosnku. Na wierzchu połóż jeszcze jedną warstwę folii spożywczej.

Następnie gładką stroną tłuczka do mięsa dokładnie rozbij czosnek.

Aby jeszcze bardziej rozdrobnić, odwróć tłuczek na drugą stronę i jeszcze raz rozbij czosnek.

Zdejmij górną warstwę folii spożywczej.

Zrobione! Nie martw się, folia spożywcza się nie rozerwie. Deska do krojenia i tłuczek pozostaną czyste i nie trzeba będzie zmywać żadnych naczyń.

Główne zdjęcie: sovkusom