Gospodynie domowe, które są przekonane, że częstsze wycieranie kurzu i porządkowanie domu wystarczy, aby zachować czystość, bardzo się mylą. Ważne jest, aby stosować środki przeciw kurzowi.

Aby utrzymać efekt dłużej niż 1-2 dni, należy zastosować się do tych 3 prostych zasad. Zapewniam Cię, że będziesz miała o wiele mniej kurzu w swoim domu.

Najpierw kilka drobnych zasad.

Pierz narzuty, koce i tego typu rzeczy przynajmniej raz na 2 miesiące. Jeśli masz suszarkę, świetnie, wykorzystaj ją. Aby koce zbierały mniej kurzu, częściej je wytrzepuj. Wystarczy, że zrobisz to raz na tydzień.

Dywany powinny być czyszczone lub trzepane 2-3 razy w roku. Na co dzień należy je dokładnie odkurzać. Tylko wtedy nie będą zbierać kurz, który unosi się w powietrzu.

Książki należy trzymać w zamkniętym regale. Przyciągają więcej kurzu niż możesz to sobie wyobrazić. Jeśli nie możesz ich schować do regalu, odkurzaj je częściej. Można to zrobić nawet za pomocą odkurzacza.

Teraz chciałabym opowiedzieć o bardzo prostym sposobie na zrobienie środka przeciwko kurzowi. Ale i tu jest mała zasada. Konieczne jest zastosowanie tego środku na absolutnie czystych powierzchniach. W przeciwnym razie efekt będzie na poziomie zerowym.

To nie tylko zapobiega pojawianiu się kurzu na powierzchni, ale także pomaga usunąć różne „zapachy”.

Do szklanki wody dodaję 50 ml octu. Używam octu 9%. Nie martw się, nie pozostanie zapachu octu.

Do tej mieszanki dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek. Jeśli chcesz, możesz dodać kilka kropli dowolnego olejku eterycznego.

Roztwór przelewam do rozpylacza i spryskuję nim meble. Natychmiast przetrzyj powierzchnię ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry. Do tego celu nie nadają się bawełniane szmatki.

Główne zdjęcie: xitrosti.com