Dziewczynka, która urodziła się 13 miesięcy temu ważąc zaledwie 212 gramów i mając 24 cm długości ciała została wypisana ze szpitala w Singapurze. Została najmniejszym wcześniakiem na świecie. Teraz mała dziewczynka ma się dobrze i nazywa się Kuek Yu Xuan.

foto: laykni.com

Rodzina mieszka w Malezji, a matka dziewczynki, Won Mei Ling, pracuje w Singapurze. W rodzinie jest najstarszy syn, który obecnie ma 4 lata. Początkowo ciąża przebiegała dobrze i para przygotowywała się do zostania rodzicami, jednak w czerwcu ubiegłego roku kobieta nagle poczuła silny ból w brzuchu.

Mei Ling została natychmiast przewieziona do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali u niej stan przedrzucawkowy. Stanowi temu towarzyszy wzrost ciśnienia krwi do poziomów krytycznych, a także obrzęk narządów wewnętrznych. Istnieje zagrożenie życia przyszłej matki i dziecka. Lekarze zdecydowali się na wykonanie pilnego zabiegu cesarskiego cięcia, mimo że kobieta była na 25 tygodniu ciąży z 40.

foto: laykni.com

Lekarze z kliniki po raz pierwszy widzieli tak maleńkiego noworodka. Szanse na przeżycie dziecka były minimalne. Neonatolog kliniki opowiedział, że konieczne było indywidualne obliczenie dawki leków z dokładnością do dziesiątych części. Pieluszki były cięte nożyczkami i zakładane w specjalny sposób, aby ich zawartość nie stykała się ze skórą.

foto: laykni.com

Skóra była tak cienka, że dosłownie rozciągała się z powodu sond i rurek, przez które Yu Xuan otrzymywała tlen i odżywiała się. Przez długi czas była poddawana sztucznej wentylacji płuc, ponieważ sama nie mogła oddychać. Narządy wewnętrzne dziewczyny po prostu nie zdążyły się uformować.

foto: laykni.com

Trzynaście długich miesięcy później miniaturowa Kuek zostaje ostatecznie wypisana z kliniki. Przez cały okres rehabilitacji rodzice musieli oddać ogromną kwotę, którą zebrano dzięki darowiznom od Singapurczyków.

foto: laykni.com

Dziecko waży obecnie 6 kilogramów i 300 gramów. Niestety ma przewlekłą chorobę płuc, która utrudnia normalne oddychanie. Jednak lekarze uważają, że stan Yu Xuana powinien z czasem ulec poprawie. Dla swoich rodziców i całego Singapuru ta dziewczyna stała się prawdziwym cudem i światłem nadziei.

Główne zdjęcie: laykni.com