Ludzie są jak książki: litery są takie same, ale treść inna” - Guy de Maupassant.

Niektórych sformułowań nie da się zlekceważyć, sprawiają że zaczynasz się zastanawiać lub pojawia się uśmiech, potrafią zainspirować lub powstrzymać przed pewnymi rzeczami. Mogą dać nadzieję albo mogą pomóc pozbyć się iluzji, co jest równie ważne...

1. „Twój umysł jest zaprogramowany. Jeśli nie zaprogramujesz tego sam, to ktoś zrobi to za ciebie” - Jeremy Hammond.

2. „Ludzie są jak książki: litery są takie same, ale treść inna” - Guy de Maupassant.

3. „Niektórzy turyści myślą, że Amsterdam to miasto grzechu, ale w rzeczywistości jest to miasto wolności. Po prostu dzięki wolności większość ludzi wybiera grzech” - John Green

4. „Jeśli udało ci się oszukać człowieka, nie oznacza to, że jest on głupcem, oznacza to, że zaufano ci bardziej niż na to zasługujesz”.

5. „Nie zawsze ten, kto zawinił, prosi o przebaczenie. To ten, kto ceni związek, prosi o przebaczenie” - Erich Maria Remarque.

6. „Wypisz w swoim sercu, że każdy dzień jest najlepszym dniem w roku” - Ralph Waldo Emerson.

7.„Rodzi się próżnia tam, gdzie umiera nadzieja” - Leonardo da Vinci.

8. „Zauważyłem, że nawet ludzie, którzy twierdzą, że wszystko jest z góry ustalone i że nie możemy niczego zmienić, zawsze rozglądają się, gdy przechodzą przez drogę” - Stephen Hawking.

9. „Czasami, jeśli mam ochotę zjeść ciastko, a nie mogę, zastanawiam się… Co by się bardziej podobało Bogu, że jestem szczęśliwy albo że powinienem jeść tylko to, co trzeba? Wtedy jem ciastko” - powiedział Dalajlama.

10. „Jeśli robisz coś pięknego i nikt tego nie zauważa, nie czuj się źle: wschód słońca jest generalnie najpiękniejszym widokiem na świecie, ale większość ludzi o tej porze jeszcze śpi” - John Lennon.

11. „Bądź życzliwy przez cały dzień wobec wszystkich wokół, a uświadomisz sobie, że już jesteś w niebie” - Jack Kerouac.

12. „Na końcu pamiętać będziemy nie słowa naszych wrogów, lecz milczenie naszych przyjaciół” - Martin Luther King.

13. „Tylko słabi są wysyłani w bezpieczne miejsce” - Hermann Hesse.

14. „Najcichsze słowa to te, które sprowadzają burzę. Myśli, które idą cichutko, rządzą światem” - Friedrich Nietzsche.

15. „Milcz. Patrz na gwiazdy i doceniaj to, że żyjesz” - Bernard Werber.

Główne zdjęcie: shkarec