Buraki nie kosztują zbyt dużo. Mimo to można wykorzystać je do przygotowania wielu potraw, dlatego są często kupowane przez restauracje. Ale techniki krojenia i gotowania w restauracjach różnią się od tych stosowanych w domu.

Najpierw umyj warzywo za pomocą gąbki. Pamiętaj, aby zrobić to bez użycia detergentu, aby nie został wchłonięty. Do gotowania najlepiej wybierać buraki tej samej wielkości. Dzięki temu kawałki będą takie same.

Następnie weź kawałek folii, posmaruj wszystko olejem, posyp cukrem i solą. Połóż warzywo i obtocz w tej mieszance. Dzięki temu naturalny smak warzywa będzie lepiej wyczuwalny.

Buraki zawiń w folię i włóż do piekarnika nagrzanego do 180-200 stopni. Wystarczy około godziny. Od czasu do czasu można sprawdzić stan warzywa, nakłuwając widelcem. Jeśli wychodzi z łatwością, warzywo jest gotowe.

Przy tej metodzie przyrządzania burak nie straci koloru. Do tego burak będzie o wiele smaczniejszy i łatwiejszy do obierania. Gdy tylko ostygnie, wystarczy kilka minut, a buraki już będą obrane.

Główne zdjęcie: lemurov.net