Paulo Coelho napisał, że „jeśli masz odwagę powiedzieć „żegnaj”, życie z pewnością wynagrodzi cię nowym „cześć”.

Ta myśl przyszła mi do głowy, gdy zastanawiałam się nad swoim życiem i czułam w środku ogromną pustkę. Czułam się tak źle, tak zraniona, że nie miałam już nadziei na zobaczenie światełka na końcu tunelu.

Próbując zrozumieć, dlaczego tak mocno trzymałam się miłości, która czyniła mnie nieszczęśliwą. Rozpaczliwie pragnęłam, by osoba, którą kochałam, zmieniła się, by słońce znów wzeszło, a chmury rozstąpiły się...

Prawda była taka, że po prostu bałam się pozwolić mu odejść. Przerażała mnie sama myśl, że już nigdy nie spotkam kogoś takiego jak on. Łudziłam się, że łączy nas głęboka i silna miłość. Ale to nie prawda.

To była trująca miłość, która niszczyła moją duszę. Wiedziałam, że wciąga mnie coraz głębiej, więc jedynym wyjściem była ucieczka, jak najszybciej.

Miałam świadomość, że odejście będzie dla mnie bardzo bolesne. Przecież tak wiele zainwestowałam w tę miłość. Energię, czas, wysiłek. Po prostu nie mogłam się poddać po tym wszystkim! Nie jestem osobą, która poddaje się bez walki. Tak właśnie myślałam. Wtedy...

Ale nie mogłam z nim dłużej zostać. Podjęłam decyzję, by zmierzyć się ze wszystkimi moimi lękami. Podjęłam decyzję, że będę żyć bez niego. I wcale nie było to takie straszne. Raczej wcale nie było to straszne. Jestem teraz sama i szczerze mówiąc, nigdy nie czułam takiego spokoju. Odnalazłam w sobie spokój i harmonię.

Jeśli czujesz, że nic cię nie trzyma w związku, odejdź. Ponieważ pozostawanie z kimś, z kim nie ma nic wspólnego, jest o wiele bardziej bolesne niż odejście. Nie męcz siebie. Nikt nie jest wart twoich łez.

Znajdź w swoim życiu odwagę, której potrzebujesz w takich chwilach. Wiem, jak się czujesz. Wiem, jak bardzo to boli. Ale odejdź. Idź do przodu i nie oglądaj się za siebie. Zaufaj swojej intuicji. Od dawna podpowiada ci tę decyzję, prawda?

Znajdź odwagę, by zacząć życie od nowa. Znajdź nowe cele. Wyobraź sobie nowe marzenia. Rób rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze i jesteś szczęśliwa. Nie bój się - śmiało idź do przodu!

Musisz uwolnić się od tych toksycznych relacji, aby odnaleźć siebie na nowo. I uwierz mi, że na dłuższą metę - będzie warto. Kiedy pozbędziesz się wszystkiego co toksyczne w Twoim życiu, odnajdziesz szczęście i spokój.

Nie bój się. I nie oglądaj się za siebie. Szczęście jest przed Tobą.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya