Tyler Butler-Figueroa pochodzi z miasteczka Raleigh w Karolinie Północnej. W wieku 4 lat zdiagnozowano u niego białaczkę. Po poddaniu chłopca chemioterapii wypadły mu włosy, przez co przeżył prawdziwe piekło w szkole – dzieci śmiały się z niego, bo wyglądał dziwnie.

Jego matka, Kisua, opowiada: „Pewnego dnia Tyler zobaczył w swojej szkole ulotkę, która zapraszała na bezpłatne lekcje gry na skrzypcach. Tyler powiedział, że chciałby spróbować. Nikt w naszej rodzinie nie gra na instrumencie… a tu nagle skrzypce?!”

„Kiedy zaczął tę zajęcia, świecił się jak słońce. Był po prostu pełen energii i bardzo szczęśliwy. Pomyślałem, że wreszcie odzyskałam syna”.

Tyler nie chciał, by dzieci nazywały go „chłopcem z rakiem” – chciał, by mówili o nim „chłopiec, który gra na skrzypcach”. I tak si w końcu stało.

Instrument muzyczny pomógł chłopakowi pokonać prześladowania w szkole z powodu swego dziwnego wyglądu. Jak sam wspomina – im więcej ćwiczył, tym lepiej grał. Tyler też występował na ulicach śródmieścia swego miasta.

Będąc od czterech lat w remisji po chemioterapii, po raz pierwszy wystąpił w amerykańskiej wersji Mam Talent, gdzie otrzymał owację na stojąco od publiczności i czterech sędziów po swoim pierwszym przesłuchaniu. Jego debiutowym utworem była wspaniała interpretacja piosenki „What doesnt kill you make you stronger”, czyli po polsku „Co cię nie zabija to cię wzmocni”.

W swoim pierwszym występie w Tyler dostał specjalną nagrodę od sędziego Simona Cowella, która pozwoliła mu przejść do finału konkursu.

„Jesteś niezwykłym młodym człowiekiem. Słyszymy zbyt wiele historii o bullyingu w szkołach, ale mogę powiedzieć jedno: większość ludzi jest prześladowana, ponieważ są lepsi niż ci, którzy ich zastraszają” – powiedział Cowell.

Niech każdy, kto musi się zmierzać z bullyingiem w szkole, obejrzy ten poruszający występ niezwykle utalentowanego chłopca. Będzie to wspaniałą inspiracją, aby się nie poddawać i dążyć do realizacji swych marzeń nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach!

Główne zdjęcie: podaj.to