Kilka wskazówek, które pomogą Ci zatrzymać się przed poszukiwaniem szczęścia:

Niektóre kobiety są tak zdesperowane, by odnaleźć swoje szczęście, że po prostu zatracają siebie... Kiedy spotykają mężczyznę, zmieniają swoje zachowanie, pokazując się z lepszej strony, robiąc dobre wrażenie i uzyskując aprobatę. Takie kobiety godzą się na to, by zadowalać się bylejakością, mimo że zasługują na więcej. Może czas przestać szukać miłości i zająć się sobą?

Jeśli chcesz zbudować silny związek z mężczyzną, nie uda się to, jeśli kobieta będzie się ciągle „dostosowywać”. Prędzej czy później partner zobaczy „prawdziwe oblicze” swojej wybranki i być może będzie bardzo zaskoczony lub rozczarowany... Aby znaleźć prawdziwą miłość, trzeba nauczyć się nie uciekać przed samym sobą.

Co zrobić, aby miłość cię znalazła

Czy miałaś kiedykolwiek chęć bycia z konkretną osobą? Czy ciągle zastanawiałaś się, co należy zrobić, żeby nie zepsuć związku? Czy skończyło się na tym, że zostałaś sama, nie rozumiejąc, dlaczego nie byłaś wystarczająco dobra dla swojego partnera? Czasami nasz umysł jest naszym największym wrogiem, dlatego aby rozpocząć poważny związek, trzeba najpierw pokochać siebie.

Kilka wskazówek, które pomogą Ci zatrzymać się przed poszukiwaniem szczęścia:

  1. Staraj się robić rzeczy, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwa. Śpiewaj, maluj, tańcz, ćwicz i rozwijaj się. Poświęć sobie jak najwięcej uwagi, dzięki czemu nie będziesz miała czasu na myślenie o złych rzeczach w swoim życiu. Pamiętaj, że próba wypełnienia pustki w sercu inną osobą nie uczyni cię szczęśliwą. Nie czekaj na aprobatę innych, rób to, czego pragnie twoje serce i ciesz się życiem we wszystkich jego przejawach.

  2. Spędzaj więcej czasu z ludźmi, którzy naprawdę cię kochają i zapomnij o tych, którzy nie dbają o ciebie. Nie trać cennego czasu na niepotrzebne związki, ponieważ tylko wyrządzisz sobie krzywdę. Pamiętaj, że jeśli mężczyzna nie czuje do ciebie szczerego uczucia, wszystkie twoje wysiłki, aby go zadowolić, pójdą na marne. Nie możesz niczego zmienić. To gorzka prawda, ale należy ją w porę zrozumieć, aby nie zmarnować swojego życia na niewłaściwych ludzi. Naprawdę lepiej jest żyć w samotności niż być z „toksyczną” osobą.

  3. Nie trzeba będzie uganiać się za mężczyzna, który jest godny twojej miłości. Mężczyzna, który cię kocha, będzie się o ciebie troszczył i chciał dla ciebie jak najlepiej. Zrobi wszystko, byś czuła się szczęśliwa. On przyjmie cię ze wszystkimi twoimi wadami, nie potrzebuje udawania, będzie cię kochał za to, jaka naprawdę jesteś. To jest bardzo ważne. Doceniaj takich ludzi i nie dopuść do tego, aby ich stracić.

  4. Naucz się żyć w samotności. Nie jest to łatwe, ale jest konieczne. Nie porzucaj nadziei, że znajdziesz „bratnią duszę” i tak się stanie. Znajdziesz kogoś, kto będzie Cię wspierał w trudnych sytuacjach i cieszył się ze wszystkich Twoich sukcesów. Po prostu najpierw pokochaj siebie, inaczej to się nie uda.

  5. Nie zadowalaj się bylejakością. Jeśli teraz nikogo nie ma przy tobie, to właśnie tego chce Wszechświat. Nie angażuj się w związek ponieważ „tak trzeba” - nie będziesz szczęśliwa. Nie zmieniaj swoich wartości i przekonań dla dobra drugiej osoby, nikt tego nie doceni. Traktuj siebie z szacunkiem.

Jeśli wierzysz z całego serca, że pewnego dnia znajdziesz się we właściwym miejscu o właściwym czasie, to tak się stanie. Nie ma co do tego wątpliwości. Prawa wszechświata zawsze się sprawdzają, najważniejsze jest to, by wierzyć.

Główne zdjęcie: storyfox