Ludzie nieustannie rozmawiają - plotkują, dzielą się planami, zdradzają własne i cudze tajemnice. Bioenergetycy uważają, że to często przeszkadza nam w życiu i osiąganiu celów. Czas poznać magię „zamkniętych ust”.

Ludzie, którzy stosują magię „zamkniętych ust”, nie mówią nikomu nic zbędnego i ogólnie mówią mniej niż inni. Uważamy, że nieumiejętność trzymania języka za zębami jest bardzo często przyczyną nieudanych planów, niepowodzeń, braku pewności siebie i innych problemów. Szczęście uwielbia ciszę - pamiętaj o tym.

Gadanie nie ma żadnego znaczenia

Magia „zamkniętych ust” oszczędza siły i energię. Gadanie to marnowanie zasobów wewnętrznych, ponieważ najczęściej słowa nic nie znaczą.

Jest kilka bardzo dobrych przykładów. Osoba chce zrzucić zbędne kilogramy, więc wykupuje abonament na siłownię, zaczyna biegać, ćwiczyć. Zamiast milczeć i po prostu podjąć działania, opowiada wszystkim wokół o swoich planach. Reakcja osób z jej otoczenia może się różnić. Niektórzy mówią: „Dasz radę, robisz świetną robotę”, ale takich osób jest bardzo mało. Wielu, wręcz przeciwnie, zaczyna pytać: „Po co ci to?”. Osoba ta zaczyna myśleć, że naprawdę nie poradzi sobie i że to wszystko jest głupim pomysłem.

Tu można przytoczyć przykład mentalności krabów. Ludzie często zachowują się jak kraby w metalowym wiadrze, które nie mogą się wydostać, ponieważ gdy tylko jeden próbuje się wydostać, wszyscy inni ciągną go z powrotem w dół.

Gadanie nie ma żadnego znaczenia do momentu, w którym człowiek faktycznie zaczyna coś robić - robić coś ze sobą, szukać pracy, szukać miłości, szukać hobby. O konieczności podjęcia pracy można mówić bez końca, ale ważne jest, aby w pewnym momencie skierować energię przeznaczoną na gadanie we właściwym kierunku. Jeśli chcesz coś zrobić, musisz się za to zabrać i to zrobić. Tak właśnie działa magia „zamkniętych ust” - robić więcej i mówić mniej.

Gadanie gra przeciwko nam

Na przykład nieprzemyślane słowo może doprowadzić do dużych problemów, ponieważ możemy kogoś obrazić i sprawić, że poczuje się niekomfortowo. Słowa są często przyczyną kłótni i różnego rodzaju pretensji.

Ludzie, którzy dużo mówią i nie potrafią słuchać, zostają sami. Bardzo często zdarza się, że człowiek potrzebuje, aby go wysłuchano, doradzono, a nie po każdym zdaniu mówiono: „A ja mam...”. Osoba, która mało mówi, a dużo słucha, ma więcej przyjaciół i mniej problemów.

Bardzo ważne jest również, aby pamiętać, że źli ludzie i wrogowie mogą wykorzystać rozmowę. Mogą usłyszeć, że dana osoba ma zamiar coś zrobić i pokrzyżować jej plany. Nie lekceważ uczucia zazdrości. Jeśli masz wokół siebie dużo toksycznych ludzi, lepiej używać amuletów przeciwko złym ludziom i mniej mówić o swoich planach dotyczących przyszłości.

Milczenie jest złotem: zmień swoją energię we właściwy sposób

Pamiętaj, że osoba samowystarczalna nie potrzebuje aprobaty innych ludzi. Możesz podzielić się swoimi planami, ale tylko z najbliższą Ci osobą - a nawet wtedy bądź przygotowany na krytykę.

Zwiększ swoją pewność siebie. W większości przypadków zwykłe gadanie dotyczy ludzi, którzy są niepewni siebie, boją się pewnych rzeczy i nie wiedzą czego chcą. Pewność siebie można zwiększyć poprzez trzy ćwiczenia wykonywane codziennie.

Aby rozpowszechnić swoje propozycje, udaj się do odpowiednich osób z już przygotowanymi pomysłami. Na przykład, jeśli chcesz zaprezentować jakiś pomysł w pracy, możesz podejść do szefa, ale nie marnuj jego czasu na zwykłe gadanie o tym, co możesz zrobić. Trzeba zaproponować gotowy pomysł z opracowanym planem i analizą wyników. Takie podejście we wszystkich dziedzinach życia będzie bardzo pożyteczne, ponieważ ludzie będą widzieć nie tylko słowa i pragnienia, ale wynik, poważne zamiary.

Trzymaj swoje emocje na wodzy. Emocje i brak opanowania powodują, że zaczynasz dużo gadać. Spokojni i mądrzy ludzie nigdy nie mówią za dużo, ponieważ nie pozwalają, by złość czy pretensje zaczęły rządzić.

Pamiętaj że to, ile się mówi, jest odwrotnie proporcjonalne do ilości sukcesów. To znaczy, że im więcej będziesz mówił, tym mniej szczęścia będziesz miał w życiu.

To prosta zasada, o której nie należy zapominać ani na chwilę. Przeczytaj również o prawach Wszechświata, które pomogą uczynić życie lepszym.

Główne zdjęcie: kakao.im