Koty o niesamowitej egzotycznej urodzie hodowane są w niemieckiej hodowli „Crystal Flame”. Od innych kotów różnią się tym, że ich futerko jest niezwykle miękkie w dotyku.

Umaszczenie potrafi zadziwić nawet najbardziej wymagających miłośników kotów. Te zwierzęta mają uroczą mordkę, którą po prostu chce się dotknąć.

Wydaje się, że sama natura zadbała o to, aby te zwierzęta zdobyły sympatię człowieka.

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

Odwiedziliśmy hodowlę i poznaliśmy zarówno dorosłe koty i kotki o niesamowitym umaszczeniu, jak i maluchy, które mają dopiero miesiąc. Są bardzo urocze.

W hodowli jest bardzo mało dorosłych zwierząt, ponieważ zaraz po pojawieniu się nowego potomstwa ustawia się kolejka osób gotowych zabrać kociaki do swojego domu.

Właściciele hodowli pilnują zdrowia zwierząt i w odpowiednim czasie wykonują wszystkie niezbędne szczepienia, dzięki czemu nie trzeba się martwić o zdrowie przyszłego pupila. Wszystkie kocięta mają dobry rodowód.

Mają spokojny charakter. Nie bez powodu porównuje się je do pluszaków.

Zwierzęta przypominają pluszowe misie, zarówno umaszczeniem, jak i lekko skośnymi oczami. Koty brytyjskie krótkowłose od wielu lat są zwycięzcami międzynarodowych wystaw. Już od pierwszej chwili rozkochają w sobie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

Na dodatek trzeba powiedzieć, że te urocze stworzenia świetnie to wykorzystują. Gdy weźmiesz kociaka do domu, cały świat będzie się kręcił wokół niego.

Zanim się obejrzysz, będziesz się starać, by jak najwcześniej wrócić do domu, żeby zwierzak był nakarmiony i nie nudził się.

Będziesz gotów bawić się z nim, wybierać mu najsmaczniejsze jedzenie i to wszystko będzie tego warte, uwierz mi. W zamian otrzymasz niekończącą się miłość i uwielbienie!

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

foto: kakao.im

Główne zdjęcie: kakao.im