Tak, to boli. Tak, to trudne do zaakceptowania. Ale jeśli chcesz żyć szczęśliwie, po prostu je zaakceptuj. Tu i teraz.

Rzeczywistość nie istnieje sama z siebie, bez naszego udziału. To nie jest znany obraz znajdujący się w muzeum, który został namalowany przez wielkiego artystę. Wszyscy uważają, że to prawdziwe arcydzieło.

Co zatem stanowi naszą rzeczywistość? Nasze przekonania i spostrzeżenia! Czy widzisz wszystko w czarnych barwach? Nie oczekujesz od życia niczego dobrego? Nie należy zbyt szybko obwiniać losu i świata, że jest niesprawiedliwy.

A co jeśli teraz poznasz 7 prawd, o których wcześniej nie zastanawiałeś się lub odrzucałeś jako nieistotne? Czy zmieniłoby to całe Twoje życie, a dokładnie Twoje postrzeganie rzeczywistości?

Chodzi o to, że czasami prawda może szybko zmienić twoje życie na lepsze, nawet nie zdążysz mrugnąć okiem. Co najważniejsze, może pomóc Ci w podjęciu kilku bardzo ważnych decyzji.

Rzeczywistość jest tym, w co się wierzy.

Cokolwiek robisz, cokolwiek mówisz, to wszystko jest uzależnione od jednej rzeczy. To, w co wierzysz. Jeśli wierzysz we wszystko co pozytywne, twoje życie będzie takie samo - jaskrawe, pełne dobroci i inspirujące.

Jeśli będziesz ciągle myśleć negatywnie, będzie obok ciebie mnóstwo negatywnych osób. Pesymizm to „najlepsza” droga do rzeczywistości pełnej niepowodzeń i porażek.

Jeśli szczerze wierzysz, że możesz wymyślić coś wielkiego i ważnego - przynajmniej spróbuj osiągnąć to, co sobie wyobraziłeś. Jestem pewien, że się uda! Ale jeśli przekonasz siebie, że Twoje życie i tak jest beznadziejne i nic dobrego się nie wydarzy, to nawet nie spróbujesz niczego zmienić.

Absolutnie nikt nie jest nam nic winien.

To jedna z najbardziej niezmiennych prawd życiowych. Im szybciej zaakceptujesz to, tym lepiej dla Ciebie. „Co z naszymi partnerami, dla których tak wiele poświęciliśmy? Dzieci, ze względu na które nie spaliśmy i martwiliśmy się?” - zapytasz. Nie, absolutnie nie. Zapisz gdzieś te słowa i miej je zawsze przy sobie.

W chwili, gdy zdecydujesz, że masz prawo oczekiwać od kogoś czegokolwiek, wchodzisz na grząski grunt wiecznego rozczarowania. Każdy przyszedł na ten świat, by żyć własnym życiem, a nie twoim. Nikt nie jest przecież zobowiązany do bezinteresownego poświęcenia czy pomocy. Cokolwiek zrobiłeś dla tej osoby w przeszłości! To nie robi żadnej różnicy.

Każdy ma swoje własne życie. Każdy jest za to odpowiedzialny!

Jeśli ciągle myślimy, że zasługujemy na pomoc, na odpowiednie traktowanie i tak dalej, to zapominamy o tym, co naprawdę ma znaczenie i określa całe nasze życie.

Wystarczy dobrze wykonywać swoją pracę i nie czekać na nic. Dostaniesz premię - świetnie, nie - to też dobrze. Tylko tak to działa, niezależnie od tego, czy zgadzasz się z tym, czy nie.

Wszyscy ludzie się bardzo różnią.

Musimy szanować każdego człowieka. W końcu nikt na świecie nie jest dokładnie taki sam. Wszyscy się różnimy i to na swój sposób.

Nie jest łatwo to zaakceptować, ponieważ chcesz znaleźć swoją bratnią duszę, swojego partnera. Ale jeśli chcesz zmienić swoje życie, musisz zaakceptować ten aksjomat. Stanie się to dopiero wtedy, gdy przestaniesz narzucać innym swoje przekonania i pomysły, niezależnie od tego, jak doskonałe i logiczne mogą ci się one wydawać.

Pomyśl o tym: jeśli nie możemy w pełni zrozumieć innych ludzi, ich przemyśleń, logiki i działań, to jak oni mogą zrozumieć nas? Nie ma jednej jedynej, właściwej ścieżki.

Wszystko się zmienia. Ludzie i społeczeństwo zmieniają się co roku, co godzinę. Wszyscy się różnimy i zawsze tak będzie.

Na całym świecie jest tylko jedna osoba, która może Cię uszczęśliwić. To właśnie ty.

Sprawy nie zawsze układają się tak, jak byśmy chcieli. Czasem jest wręcz przeciwnie. Czasem może nam się poszczęścić. Gdy wygrasz na loterii, nie możesz oczekiwać, że będziesz miał zawsze szczęście.

Nie musisz być bogaty ani z królewskiego rodu, żeby być szczęśliwym. Jak wielu nieszczęśliwych ludzi ma mnóstwo pieniędzy i bardzo cierpi!

Należy zrozumieć: jeśli chcesz być szczęśliwy, nic nie może cię powstrzymać. Jeśli nie, nikt Tobie nie pomoże.

Czy chcesz zmienić swoje życie? Po prostu zrób to.

Czas zrezygnować z najbardziej niezdrowego nawyku, jaki ma wielu z nas. Jest to ciągłe narzekanie i użalanie się nad niespełnionymi nadziejami, marzeniami i kiepskim życiem.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, zacznij coś z tym robić. Bez zbędnego zastanawiania się, bez strachu, bez wahania. Nikt nie może tego zrobić za nas. Nikt nie może napisać na nowo księgi twojego życia. W końcu pióro jest w Twoich rękach... Po prostu zrób to. Zacznij właśnie dziś.

Przestań użalać się nad sobą.

Jeśli uważasz siebie za nieudacznika, to jak inni będą cię traktować? Jak myślisz? Właśnie tak samo.

Użalanie się nad sobą to najbardziej głupia rzecz na ziemi. Bez względu na to, jak bardzo czujesz się rozgoryczony, nie obwiniaj siebie, okoliczności, własnej głupoty. Przede wszystkim zmień swoje nastawienie do życia. Wszystko ma swój czas.

Teraz albo nigdy.

Naucz się żyć Tu i Teraz. Zapomnij o tym co było wczoraj. Przestań zadręczać się wspomnieniami o błędach i porażkach. Nie znam ani jednej osoby na świecie, której to pomogło. Jednak spowodowało to mnóstwo problemów.

Ta chwila nadeszła. Dzisiejszy dzień jest najważniejszy i decydujący. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, zacznij właśnie teraz. Nie przegap dzisiejszego dnia. Jutro może być już za późno...

Oto więc te 7 prawd życiowych. Tak, to boli. Tak, to trudne do zaakceptowania. Ale jeśli chcesz żyć szczęśliwie, po prostu je zaakceptuj. Tu i teraz.

Główne zdjęcie: zerkaloo.info