Prawdziwe powody

Nawet dumne bezdomne koty mogą w akcie desperacji szukać pomocy u ludzi

Niektóre powody tego typu zachowania

  • kot sąsiadów uciekł z domu lub się zgubił;

  • bezdomny kot postanowił zwrócić się do ludzi z powodu silnego mrozu, albo głodu;

  • ciężarna kotka, wiedziona instynktem macierzyńskim, szuka spokojnego miejsca do porodu;

  • zwierzę przychodzi do domu osoby, którą zna i której ufa.

Przesądy

Koty nieczęsto przychodzą do obcych ludzi, więc to zachowanie doprowadziło do powstania mnóstwa przesądów

Istnieje sporo przesądów mających za zadanie wyjaśnić to niezwykłe zjawisko:

- Jeśli na Twoim progu pojawi się bezdomny kot, powinieneś poważnie rozważyć możliwość przygarnięcia zwierzęcia. Jeśli kot postanowi przyjść do konkretnego domu, oznacza to, że ufa jego mieszkańcom i ma tylko i wyłącznie dobre intencje. Przygarniając takie zwierzę, można przyciągnąć do swojego domu szczęście.

- Mały kotek obok twoich drzwi, który potrzebuje ochrony i opieki, jest bardzo ważnym znakiem dla par planujących posiadanie dziecka. Przygarniając kociaka, para w niedalekiej przyszłości zostanie rodzicami.

- Jeśli kot, który przychodzi do twojego domu jest wyraźnie chory, potrzebuje Twojej pomocy. Osoba, która pomoże zwierzęciu wrócić do zdrowia i da mu schronienie, jest sowicie nagradzana zdrowiem i szczęściem.

- Szary kot szukający schronienia to prawdziwe błogosławieństwo dla osoby przebywającej w trudnej sytuacji życiowej. Zwierzęciu temu przypisuje się magiczne moce chroniące przed rzuceniem uroku i wszelkimi niepowodzeniami.

- Białe koty są uzdrowicielami, którzy pomagają nowym właścicielom wyzdrowieć. Przynoszą też szczęście. Dom z białym kotem zawsze będzie pełen śmiechu i szczęścia.

- Czarny kot jest niezawodnym obrońcą przed wszelkimi niepowodzeniami. Mając takiego pupila, właściciel nie boi się niczego.

- Rude koty przynoszą szczęście. Ich obecność w domu gwarantuje również powodzenie w sprawach finansowych. Widząc rudego kota na progu swojego domu podczas problemów finansowych, powinieneś zatem poważnie zwrócić na to uwagę.

Kot nie pojawia się na czyimś progu przez przypadek. Zawsze znajdzie się jakieś logiczne wyjaśnienie.

Główne zdjęcie: wonderful-world.com.ua