Natura chroni nas pod każdym względem i obdarza szczęściem. Chronią nas zwierzęta i rośliny. Można też zrobić amulet ziołowy, z metalu, można też sięgnąć po amulet z kamieni. Eksperci podpowiadają, które kamienie potrafią najlepiej ochronić.

Istnieje wiele różnych naturalnych amuletów, które można wykonać samodzielnie z gliny lub drewna. Jeśli nie masz chęci lub czasu, możesz kupić jeden z najpotężniejszych kamieni opisanych poniżej.

Agat

Wszystkie kamienie promieniują energią. Z kolei agat prawie nigdy tego nie robi. Niemal cała jego moc jest ukierunkowana na uniemożliwienie otaczającej go energii przejścia przez barierę stworzoną przez ten kamień. Jest to jeden z najsilniejszych amuletów występujących w przyrodzie. Tak jak najsilniejsze amulety, należy on do żywiołu Ziemi. Z łatwością odpycha negatywną energię płynącą z różnych miejsc, okoliczności oraz ludzi.

Był używany jako amulet przez czarowników i uzdrowicieli. Za najsilniejszy uważali czarny agat, gdyż ma on największą część żywiołu ziemi. Uzdrawia rany psychiczne i fizyczne, a także może być noszony codziennie bez obaw o skutki uboczne. Ma to jednak swoje wady. Największą i chyba jedyną wadą jest blokada twórcza. Jeśli Twoja praca wiąże się z kreatywnością, pamiętaj, że agat może nieco utrudniać proces myślenia. Agat to z kolei kamień, który praktycznie nie ma żadnej konkurencji.

Obsydian

Kolejny kamień żywiołu Ziemi. Od czasów starożytnych był używany jako amulet. Obsydian to kamień wulkaniczny. Powstał pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. Istnieją brązowe obsydiany, ale najsilniejsze są czarne.

Najczęściej używany jest jako kamień ochronny przed niebezpieczeństwem spotykanym na drodze. W czasach starożytnych ludzie nie podróżowali zbyt często, ponieważ nie było ku temu zbyt wielu okazji, ponadto czaiły się wielkie niebezpieczeństwa, takie jak bandyci, choroby czy głód. W czasach starożytnych magowie, czarownice i czarnoksiężnicy radzili żeglarzom, aby zabierali na pokład statku obsydian, który uchroni ich przed burzą. Obecnie można go również zabrać ze sobą w podróż, czy na ważne spotkanie. Nawet jeśli będziesz go tylko nosił ze sobą do pracy i z pracy, będziesz mniej narażony na to, że spotkasz po drodze złych ludzi.

Zaletą tego amuletu jest to, że można go nosić na zmianę z bliskimi. Nie będzie sprawiał kłopotów. Niektórzy eksperci, wręcz przeciwnie, radzą, aby zabierali go ze sobą różne osoby.

Tygrysie oko

Ten kamień jest uważany za bardzo potężny amulet i w przeciwieństwie do poprzednich dwóch kamieni reprezentuje żywioł wody. Od czasów starożytnych uzdrowiciele zalecają noszenie go, aby odpędzić od siebie złych ludzi. Dzięki temu będziesz trzymał złych ludzi z dala od siebie i unikniesz oszustwa.

Ma też bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Jeśli jesteś chory, połóż blisko siebie tygrysie oko. Z pewnością wskaże źródło problemu i pomoże zmniejszyć ból oraz uzdrowić nie tylko ciało, ale i duszę.

Hematyt

Ten kamień posiada moc dwóch żywiołów, które na pierwszy rzut oka nie wydają się do siebie pasować. Chodzi o ogień i ziemię. Niemniej jednak w tym kamieniu pasują do siebie idealnie. Według ekspertów, siła żywiołu Ziemi wynosi około 80-85% całości.

W czasach starożytnych eksperci uważali, że moc tego kamienia jest bardzo nieprzewidywalna, dlatego zalecali używanie go w skrajnych przypadkach. Obecnie magowie i specjaliści od ezoteryki doradzają wykorzystanie tego kamienia w celu ochrony przed magią. Jest doskonałym amuletem przeciwko wampirom energetycznym i rzuceniu uroku. W niebezpiecznych sytuacjach może obdarzyć człowieka darem przepowiadania przyszłości, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Onyks

To kolejny przedstawiciel żywiołu Ziemi. Onyks to piękny kamień, który pomaga przy medytacji, a także przy koncentrowaniu swoich myśli na czymś ważnym. Nie zaleca się nosić ten kamień codziennie i przez długi czas. Eksperci radzą, by nosić go w tych momentach, gdy odczuwasz słabość, strach, przygnębienie.

Główne zdjęcie: esotericblog