Billy i Benny to najgrubsi bracia na świecie. Razem ważyli ponad 650 kg.

Bracia Billy i Benny McCrary zyskali sławę dzięki swojej wadze z powodu dość niegroźnej choroby dziecięcej, przez którą bez powikłań przeszły setki tysięcy dzieci.

foto: laykni.com

Jednak choroba spowodowała niedoczynność przysadki mózgowej chłopców, dlatego z jakiegoś powodu przybierali na wadze. Bliźniaki urodziły się jako zwykłe dzieci, ważące nieco ponad 2 kg i żyły tak do czwartego roku życia, ale gdy zachorowały na odrę, zaczęły przybierać na wadze.

foto: laykni.com

Kiedy przeszli do szkoły średniej mieli już sporo nadwagi: ważyli prawie 100 kg. Ale zdumiewające jest to, że chłopcy nadal byli dość aktywni, a mimo to nadal przybierali na wadze.

foto: laykni.com

Konsultacje ze specjalistami i aktywność fizyczna, która wypełniała życie Benny'ego i Billy'ego, nie przyniosły efektu i chłopcy nadal tyli. Rodzice szukali różnych sposobów by im pomóc, jednak to był początek lat 50-tych, więc nie przyniosło to pożądanego efektu.

foto: laykni.com

Mimo nadwagi, nadal byli aktywni. Na początku jeździli na rowerach, a gdy stali się starsi, zaczęli jeździć na motocyklach. Jednak wyglądało to śmiesznie - motocykle były podobne do rowerów trójkołowych.

foto: laykni.com

Gdy przedstawiciele Hondy zobaczyli, że tak duzi mężczyźni potrafią z taką łatwością jeździć na motocyklach, zaproponowali braciom następujące: chłopaki ścigają się z Nowego Jorku do Los Angeles, nie zmieniając ani nie naprawiając pojazdów po drodze.

foto: laykni.com

Setki tysięcy widzów obserwowało braci w telewizji. To oczywiście przyczyniło się do wzrostu liczby sprzedanych samochodów i motocykli.

foto: laykni.com

Jednak waga braci stopniowo zwiększała się. W wieku 30 lat każdy z nich ważył ponad 200 kg. Trafili do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgrubsze bliźniaki. Maksymalna łączna waga mężczyzn wynosiła 665 kg (328 i 337 kg).

foto: laykni.com

Sporo, prawda? Ale mimo swojej wagi bracia postanowili zająć się siłowaniem na rękę. Wygrali dziesiątki pojedynków w całym kraju i zdobyli sławę.

foto: laykni.com

Bracia obecnie już nie żyją, ale nie można o nich zapomnieć. Chłopcy trafili do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgrubsze bliźniaki i zostali zapamiętani przez ludzi jako bardzo dobrzy motocykliści. Wśród sportowców uważani są za niepokonanych.

foto: laykni.com

Ale ich wyczyny zakończyły się śmiercią Billy'ego, który doznał urazu podczas motocyklowych akrobacji w lipcu 1979 roku przy wodospadzie Niagara i zmarł w wieku 32 lat. Benny przeżył swojego brata o prawie 22 lata. Zmarł na niewydolność serca w 2001 roku w wieku 54 lat.

Główne zdjęcie: laykni.com