Jeśli w kurtce znajdziesz dziurę, która wygląda jak proste cięcie, wcale nie oznacza to, że musisz złapać za igłę lub szukać pasującego materiału dla załatania. Tak naprawdę naprawa takiej szkody to bułka z masłem. Każdy da sobie radę.

foto: cpykami

Jeśli podczas tworzenia się "pęknięcia" od tkaniny oderwało się kilka nitek, ostrożnie odetnij je jak najbliżej krawędzi.

foto: cpykami

Znajdź mały kawałek lnianej tkaniny lub innego grubego materiału, wystarczający do zakrycia otworu. Przycinamy go do odpowiedniego rozmiaru. Następnie dociskamy do powierzchni kawałek taśmy termo i usuwamy warstwę ochronną.

foto: cpykami

Teraz zadaniem jest zgrabne umieszczenie materiałowej podkładki pod otworem, klejącą stroną do góry. Dla wygody można odciąć nadmiar tkaniny, pamiętając o pozostawieniu zapasu z każdej strony.

foto: cpykami

Po upewnieniu się, że podkładka nie przesunie się, wygładź ją za pomocą tego co masz pod ręką. Teraz między wierzchnim materiałem, a tym bazowym jest podkładka, która zatrzyma ciepło w środku, tak aby kurtka nadal spełniała swoją funkcję. Pozostało tylko zabezpieczyć tkaninę.

foto: cpykami

Delikatnie wygładź tkaninę najpierw po jednej stronie otworu, a następnie po drugiej stronie jak najbliżej krawędzi. Korzystając z żelazka pamiętaj o właściwościach tkaniny i dostosuj odpowiednią temperaturę lub tryb. Na koniec, aby mocno utrwalić miejsce stykania się, przeprasuj jeszcze raz nad dziurą.

foto: cpykami

Dziura naprawiona. Tkanina jest porządnie utrwalona. Kurtkę można znowu nosić.

foto: cpykami

Więcej szczegółów o tym, jak szybko naprawić dziurę w kurtce znajdziesz w filmiku:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: cpykami