Nasze różnice sprawiają, że jesteśmy piękni na swój sposób. Czasem trudno jest zaakceptować swoją wyjątkowość, zwłaszcza gdy każdy się gapi.

Jeden chłopiec z Willenhall w Anglii całe życie zwracał na siebie uwagę ponieważ ma rzadką chorobę. 5-letni Elijah Enwerem jest albinem, ma dziedziczne zaburzenia przez które jego skóra nie produkuje melaniny. Sprawia to, że skóra, włosy i oczy mają mało lub zero pigmentu, przez co albini wyglądają inaczej.

foto: inspiremore

Często albini mają słaby wzrok i są wrażliwi na słońce. Oczy Eliasza wykonują powtarzalne, niekontrolowane ruchy. Jasne światło go boli i nie może prowadzić samochodu gdy dorośnie.

Oprócz problemów fizycznych, mama Elijah, Lucy, mówi, że jej syn nie mógł zaakceptować tego, że wygląda inaczej niż jego rodzina, dopóki coś nie pomogło mu czuć się komfortowo w swoim ciele. Wszystko się zmieniło, gdy zaoferowano mu kontrakt modela w Primarku, brytyjskim sklepie odzieżowym.

foto: inspiremore

„Mimo wszystko Elijah wciąż wstydził się swojego wyglądu - nie chciał integrować z ludzmi, mimo, że często podchodzili i go dotykali” - mówi Lucy.

foto: inspiremore

„Odkąd modeluje, jego pewnośc siebie wzrosła. Dziękuje ludziom, którzy mówią, że jego włosy są niesamowite lub, że jest piękny. Wcześniej się denerwował!

foto: inspiremore

Przedtem Elijah mówił swojej mamie, że „powinien być ciemny”. Teraz cieszy się z tegojaki jest i uwielbia wiedzieć, że są inni ludzie (i zwierzęta), którzy wyglądają jak on. Był nawet w stanie nawiązać kontakt z innymi albinosami na Instagramie, w tym z różnymi profesjonalnymi modelami!

foto: inspiremore

Rodzice Elijah są bardzo dumni, bo ich syn pomaga normalizować sytuację w społeczeństwie.

„Elijah pomaga szerzyć świadomość na albinizm i odrzucać mity na temat takich ludzi” - mówi Lucy. „Jest opiekuńczym, pięknym młodym mężczyzną, który celebruje swoje różnice i i przekazuje przesłanie, że wyjątkowość to cudowna rzecz. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i zasługujemy na miłość i życzliwość.”

foto: inspiremore

Mając tylko 5 lat Elijah wysyła cudowną wiadomość o akceptowaniu innych i siebie.

foto: inspiremore

Główne zdjęcie: inspiremore.com