8 faktów na temat ślubu legendarnego członka „The Beatles”

Brytyjska fotoreporterka Linda Eastman i główny wokalista słynnego zespołu pobrali się w kościele Saint John's Wood. W weselu uczestniczyła córka Lindy z pierwszego małżeństwa. Żaden członek „The Beatles” nie wziął udziału w uroczystości.

foto: elle.ru

1. Linda i Paul poznali się w nocnym klubie w Londynie. To pierwsze spotkanie nie zapowiadało nawet zauroczenia. Linda Eastman, uznana profesjonalna fotoreporterka, chciała zrobić kilka zdjęć legendarnej czwórce „The Beatles”. W tym czasie McCartney był zaręczony z aktorką Jane Asher.

foto: elle.ru

2. Ceremonia miała być tajna, ale plan się nie powiódł. W rezultacie para została powitana przez tysiące szlochających fanek Paula. Były również przed domem muzyka. Paul był zmuszony wezwać policję, ponieważ jego fanki szturmowały bramę i w proteście paliły gazety w skrzynce pocztowej. Wielu wykrzykiwało przekleństwa, które były kierowane do Lindy, niektóre płakały, niektóre prawie mdlały. Tak rozpoczęło się małżeństwo Lindy i Paula, które trwało prawie 30 lat, aż do śmierci Lindy, która zmarła na raka piersi.

foto: elle.ru

3. Linda, obywatelka Stanów Zjednoczonych, otrzymała oficjalne pozwolenie na ślub dzień przed ślubem, stąd ceremonia nie była tajna. W tym czasie Linda była w czwartym miesiącu ciąży.

foto: elle.ru

4. Obrączkę dla panny młodej Paul ... zapomniał kupić. Był zajęty pracą do późna w studiu nagrań z Jackie Lomax. W noc przed ślubem poprosił jubilera o otwarcie sklepu. Jeden z najbogatszych artystów w Anglii kupił zwykły złoty pierścionek... za 12 funtów.

foto: elle.ru

5. Strój ślubny panny młodej był bardzo nietypowy - zamiast białej sukni Linda miała na sobie dopasowany żółty płaszcz do kolan i rajstopy. Paul do skromnego wyglądu panny młodej założył brązowy garnitur, kremową koszulę i krawat pasujący do płaszcza.

foto: elle.ru

6. Małżeństwo Paula i Lindy przypadło na trudny okres - zespół „The Beatles” zaczął się rozpadać, a młoda żona musiała wyciągnąć męża z depresji. Paul i Linda byli jedyną parą z „The Beatles”, która zdołała utrzymać małżeństwo.

foto: elle.ru

7. W 1969 r. na świat przyszła córka Paula i Lindy, Mary, i już wkrótce Paul wrócił na scenę. Jego pierwszy solowy album „McCartney”, który ukazał się w kwietniu 1970 r., otwierał utwór „The Lovely Linda”. Paul starał się nie rozstawać z żoną. Nawet na scenę nie chciał wychodzić bez ukochanej żony. Kiedy założył nowy zespół, uczynił Lindę grającą na klawiszach, choć nie umiała grać na żadnym instrumencie.

foto: elle.ru

8. Paul zadedykował swojej żonie utwory: „Maybe I'm Amazed”, „My Love”, „No More Lonely Nights”, „Calico Skies” i inne. Linda i Paul mieszkali na własnej farmie w hrabstwie Sussex, hodując owce i konie. Linda kręciła filmy, działała charytatywnie na rzecz fundacji zajmujących się dobrostanem zwierząt oraz wydała książkę kucharską z przepisami wegetariańskimi, która stała się bestsellerem.

foto: elle.ru

Główne zdjęcie: elle.ru