W dniu urodzin królowej Elżbiety II zawsze jest coś dedykowane Jej Wysokości. Jej 96. urodziny nie były wyjątkiem. Lalka Barbie z wizerunkiem królowej Wielkiej Brytanii trafia dziś do sprzedaży. Lalka tej marki będzie pierwszą, która zostanie stworzona na podstawie jej wizerunku.

Firma Mattel, która jest właścicielem marki Barbie, zainspirowała się platynową rocznicą wstąpienia Elżbiety II na tron brytyjski. W tym roku mija 70 lat, odkąd została ona królową. Wygląd lalki jest jednak w całości oparty na jej uroczystym portrecie wydanym w 2012 r. z okazji 60. rocznicy jej panowania (Diamentowy Jubileusz). Zdjęcie zostało zrobione w Pałacu Buckingham przez fotografa Johna Swannella.

foto: hellomagazine.com

Lalka Barbie ma na sobie długą suknię w kolorze kości słoniowej z niebieską wstążką ozdobioną maleńkimi medalionami przypominającymi ordery brytyjskiej rodziny królewskiej - jeden jej własny, a drugi jej ojca, króla Jerzego VI. Wizerunek lalki uzupełnia tiara, która przypomina założoną przez królową podczas jej ślubu z księciem Filipem, oraz kolczyki z diamentami w kształcie kropli, należące do królowej Wiktorii. Lalka jest umieszczona w pudełku przypominającym wnętrza pałacu.

Koszt lalki wynosi 75 dolarów.

foto: hellomagazine.com

foto: hellomagazine.com

foto: hellomagazine.com

foto: hellomagazine.com

foto: hellomagazine.com

Główne zdjęcie: hellomagazine.com