Bel żyła 103 lata. Do końca swoich dni zachowała jasność umysłu, wyglądała świetnie, ubierała się modnie, lubiła wysokie obcasy i stylowe okulary, nigdy nie wychodziła z domu bez makijażu.

Bel Kaufman (1911-2014) była znaną amerykańską pisarką, autorką książki „Up the Down Staircase”, pedagogiem, wnuczką Szolema Alejchema.

Bel żyła 103 lata. Do końca swoich dni zachowała jasność umysłu, wyglądała świetnie, ubierała się modnie, lubiła wysokie obcasy i stylowe okulary, nigdy nie wychodziła z domu bez makijażu, raz w tygodniu chodziła do studia tańca, a w wieku 100 lat prowadziła nawet kurs w Hunter College w Nowym Jorku!

W jednym z wywiadów Bel, zapytana o sekret swojej młodości, odpowiedziała słowami swojego dziadka: „Musisz żyć, nawet jeśli to zabija”, po czym dodała od siebie: „Trzeba być ciekawym świata i chcieć poznać wszystko - innych ludzi, sztukę, książki. I nie myśleć cały czas o sobie i o tym, że niedługo umrzesz. Zawsze trzeba wchodzić na górę po schodach. Dokądkolwiek one prowadzą.”

Główne zdjęcie: storyfox.ru