Ocet jabłkowy zawsze był jednym z bardziej popularnych remediów, jednak o tym, dlaczego warto łączyć go z miodem i pić przed snem głośno zrobiło się dopiero niedawno. A tymczasem taka kuracja może rozwiązać pewien powszechny problem.

Ocet jabłkowy najczęściej dodaje się do zup i sosów, ewentualnie spożywa na czczo, lecz wykorzystany może być także w inny sposób. Może on bowiem posłużyć np., do nacierania ciała czy jako dodatek do kąpieli.

Okazuje się też, że napój z octu jabłkowego może pomóc w walce z bezsennością – jak zatem należy go przygotować? Okazuje się, że jest to bardzo proste – łyżkę octu należy po prostu połączyć i dobrze wymieszać z taką samą ilością miodu i około szklanką przegotowanej wody. Napój pijemy przed położeniem się spać.

Jest wiele powodów, dla których tak przygotowany specyfik jest bardzo skuteczny. Przede wszystkim zawiera on aminokwasy, które pomagają w odprężeniu się i oczyszczeniu organizmu z toksyn. Wspomaga także produkcję melatoniny i serotoniny. Miód zawarty w produkcie działa natomiast relaksująco i kojąco na nasz organizm, dzięki czemu kolejnego ranka wstaniemy wypoczęci i odprężeni.

Pijąc ten napój regularnie możemy wspomóc się w walce ze znużeniem, wahaniami nastroju a nawet depresją i stanami lękowymi.