Ten dżem można przygotować z dowolnych jagód. Truskawki, maliny, porzeczki, jeżyny, poziomki itd. Kilka dni temu przygotowałam przepyszny dżem z truskawek. Ten dżem bardzo łatwy w przygotowaniu, ponieważ nie potrzebuje gotowania, jednak jest bardzo smaczny i pyszny.

Proces przygotowania:

Ważnym momentem w tym przepisie jest to, że wszystkie składniki powinni być „na zimno”, począwszy od wody, w której są myjemy jagody, a skończywszy na puszkach. To jest bardzo ważne.

Więc bierzemy jeden kilogram jagód, segregujemy, myjemy, a zatem suszymy na ręczniku lub wykorzystujemy do suszenia sito. Warto pamiętać, że należy unikać nadmiaru wilgoci. Jagody myjemy, zatem dokładnie segregujemy. Trzeba bardzo dokładnie segregować, aby do dżemu przypadkiem nie trafiły: ziemia lub zgniłe części itp. Chodzi o to, że nasz dżem jest przygotowywany bez jakiejkolwiek obróbki cieplnej. Więc, jeśli do dżemu przypadkowo trafi coś „dodatkowe”, to może stać się przyczyną tego, że ten pyszny produkt się zepsuje.

Teraz jagody należy zmielić z cukrem lub zrobić z nich puree za pomocą blendera. Możemy również przepuścić wszystko przez maszynkę do mięsa. Dlatego, należy wybrać dowolną metodę na mielenie dogodną dla Ciebie. Na 1 kg jagód będziemy potrzebowali 2 kg cukru.

Otrzymaną masę odstawiamy na 4-6 godzin. Masę powinno się przechowywać w temperaturze pokojowej. Od czasu do czasu należy mieszać drewnianą łyżką lub szpatułką. Dobrze będzie, gdy cukier całkowicie się rozpuści. Jeśli w kuchni jest bardzo gorąco, możemy wszystko wstawić do lodówki na kilka godzin, a najlepiej na całą noc.

Zimny dżem wkładamy do czystych zimnych i suchych słoików, a następnie słoiki przykrywamy pokrywką. Dżem przechowujemy w chłodnym miejscu (akurat ja wstawiłam słoiki z dżemem do lodówki). Dżem się nie psuje, a długo zachowuje smak i aromat świeżych jagód. Jest naprawdę pyszny! Drodzy przyjaciele, życzymy wszystkim smacznego!

Główne zdjęcie: google.com