Ach, wszyscy kochamy racuszki. Słodkie, pachnące, czasami tłuste, czyli wysokokaloryczne. Te placuszki są przez nas od dzieciństwa uwielbiane. Aby racuchy były jeszcze bardziej smaczne, pokolenie naszych babć posługiwało się różnymi metodami: czasem dłużej ubijali jajka, dodawali sodę, a niekiedy nawet decydowali się na zagniatanie ciasta na kefirze, dodając do niego twaróg.
Sugerujemy, byś zrobiła to samo i przygotowała pyszne placuszki twarogowe na kefirze, ale z tajemnicą kulinarną. Smakują jak gruzińskie danie o nazwie Chaczapuri! Są to bardzo zdrowe i pożywne racuszki, które warto przygotować!
Placuszki z twarogiem o nazwie Chaczapuri według naszego przepisu to bardzo proste i szybkie w przygotowaniu danie, a jednak ta przekąska znika ze stołu w mgnieniu oka.
Delikatne, pachnące, soczyste! W rękach wykwalifikowanej gospodyni domowej to danie zamieni się w dzieło sztuki kulinarnej oraz ulubione śniadanie dla całej rodziny, obfity obiad lub oryginalną kolację, ale co najważniejsze – to pyszne danie bardzo łatwo przygotowywać samodzielnie w swojej kuchni.
Placuszki z twarogiem
Składniki
- 200 g twarogu
- 2 jajka
- 150 ml kefiru
- 4 łyżki mąki
- 0,5 łyżeczki sody
- 2 łyżki śmietany
- 150 g twardego sera
- 2 ząbki czosnku
- 1 pęczek koperku
- 0,5 łyżeczki soli
Przygotownie
Najpierw należy przygotować nadzienie: ser zetrzyj na tarce o drobnych oczkach, czosnek pokrój w małe plasterki, a koperek drobno posiekaj. Dodaj śmietanę i wszystko dokładnie wymieszaj.
Teraz nadzienie odłóż na bok, a zacznij przygotowywać ciasto na racuchy. Wymieszaj jajka z twarożkiem, a następnie dodaj delikatnie podgrzany kefir, mąkę, sodę i sól. Zagniataj ciasto.
Na ogniu dobrze rozgrzej patelnię i wlej do niej niewielką ilość oleju roślinnego. Za pomocą łyżki wlewaj ciasto do patelni, a następnie uformuj z nadzienia mały placek i ułóż na wierzchu każdego placuszka. Przykryj wszystko cienką warstwą ciasta, rozprowadzając na wierzchu nadzienia.
Racuchy smaż z obu stron na złoty kolor. Pamiętaj, że podczas gotowania placuszki z twarogiem powiększają się, więc umieść je na patelni w niewielkiej odległości od siebie.
Placuszki z zieleniną i twarogiem są gotowe! Podawaj je na gorąco ze słodką herbatą lub kefirem. Możesz również podawać jako całkowicie niezależne danie, jak i w towarzystwie sałatki warzywnej – są niesamowicie pyszne w dowolnej formie.
Naprawdę cieszy mnie, że placuszki za każdym razem są bujne nie tylko na patelni, ale także na talerzu, a ich niezwykły smak rzeczywiście przypomina gruzińskie placki o nazwie Chaczapuri, tylko te nasze są bardzo proste w przygotowaniu. Jeśli nie wiesz, jak zaskoczyć swoją rodzinę, przygotuj dla nich to przepyszne danie, którego jeszcze nie próbowali!
Życzymy wszystkim smacznego!
Główne zdjęcie: takprosto.cc