Jak wyczyścić ulubiony dywan z brudu i zawsze utrzymywać go w czystości? W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć dom, w którym nie ma dywanów ani wykładzin podłogowych, ponieważ zatrzymują one ciepło, cieszą oko, tworzą przytulność. Niestety zanieczyszczają się bardzo szybko, niezależnie od tego, czy są drogie, czy tanie. A jeśli zwierzęta mieszkają w domu, to już w ogóle ...

Najwięcej brudzi dywan nasza ukochana kotka, nie potrafi spokojnie siedzieć w jednym miejscu, przewraca wszystko do góry nogami. Kotka uwielbia dywan – przynosi tu swoje jedzenie i gryzie, najwyraźniej smakuje jej lepiej. Gdy tylko uda jej się zdobyć kawałek mięsa, natychmiast zostawia po nim plamę krwi na dywanie. Muszę ciężko pracować, aby go wyczyścić ...

Kotkę ciągnie do dywanu jak magnesem.

foto: google

Dziś chcę podzielić się z wami bardzo skutecznym cudownym środkiem do czyszczenia dywanów, który zawsze mnie wyręcza. Teraz nasze dywany są zawsze czyste.

Aby przygotować ten cudowny środek, potrzebujemy:

  • Amoniak – 20 ml
  • Płyn do mycia naczyń – 1 łyżka
  • Ciepła woda – 1 l

Wlewamy wszystkie składniki do pojemnika, dobrze mieszamy, aż do całkowitego rozpuszczenia i wlewamy do butelki z rozpylaczem.

Przed przystąpieniem do czyszczenia dywan należy dokładnie odkurzyć, a następnie równomiernie rozprowadzić przygotowany środek na dywanie; zaleca się czyszczenie mocno zabrudzonych powierzchni szczotką do dywanów. Następnie po wysuszeniu trzeba odkurzyć dywan ponownie.

foto: google

Metoda ta działa dobrze, podobnie jak odplamiacz, możesz mi zaufać spokojny. Nawet najbardziej zabrudzony dywan (który miałem zamiar wyrzucić) został doskonale wyczyszczony i nadal jest używany. Najstarsze zabrudzenia (o dowolnym stopniu trudności) można szybko i łatwo usunąć – znikają już po kilku chwilach. Zakładam, że będziesz zadowolona z wyniku.

Główne zdjęcie: google.com