Kiedy zostajesz rodzicem, raptownie czas zaczyna upływać okrutnie prędko. Jednego dzionka karmisz niemowlę piersią, natomiast następnego idziesz na pierwsze zebranie. Nim się zorientujesz, dziecko idzie studiować i pracować. Kenny’emu oraz Bobbie McCaughey dojrzewanie ich pociecha upłynęło znacznie szybko, dodatkowo siedem razy intensywniej aniżeli normalnie.

Stosunkowo niedawno calutki świat był zszokowany narodzinami pierwszych siedmioraczków, zaś już teraz maja one po 20 na karku. Początki nie były łatwe.

Narodziny siódemki dzieci w jednej chwili to ogromne wyzwanie. Kiedy rodzice dowiedzieli się ile będą mieć dzieci, lekarze zasugerowali im usunięcie kilku z nich. Pomimo że para obawiała się tego, co się wydarzy, postanowili pozostawić wszystko Bogu. Byli pewni, iż to on dał im taki cudowny dar i mieli zamiar zrobić wszystko co tylko mogli, by ich potomstwo narodziło się zdrowe. W 1997 roku brzdące wpisały w karty historii jako pierwsze, zdrowo narodzone siedmioraczki.

W tym momencie zaczynają swoje dorosłe życie. Mają wiele planów, porywu oraz są uradowane, iż ich ojciec i matka nie zgodzili się na aborcję. W tych niebanalnych okolicznościach para małżeńska na szczęście nie została sama. Mieli przy sobie bardzo dużo osób, które pomogły im wybudować dom, kupić samochód oraz rzeczy codziennego użytku. Dla rodziców siedmiorga dzieci było to ogromnym wyzwaniem. Siedem razy więcej pieluch, karmień, płaczu, lecz zarówno także siedem razy więcej szczęścia.