Życzliwość uratuje świat. Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek spierał się z tym stwierdzeniem. Szlachetne czyny wywyższają człowieka, czynią go lepszym.

A jednak powiedzenie „nie czyń dobrze - nie dostaniesz zła” nie pojawiło się na pustym miejscu. Czasami za swoją dobroć dobroczyńca dostaje nóż w plecy w postaci podstępnej zdrady.

Astrologowie opracowali listę pięciu znaków zodiaku, których przedstawiciele często cierpią z powodu ich dobroci.

Delikatne, wrażliwe Ryby mają miękki, naiwny charakter. Są słusznie uważani za najmilszych przedstawicieli zodiaku, gotowych rzucić się na pomoc nawet niezłomnemu złoczyńcy.

W każdym sentymentalne Ryby potrafią dostrzec coś dobrego i nie szczędzą wysiłków, aby odkryć to, co najlepsze w tej osobie.

Niestety, bardzo często wszystko to jest niczym innym jak piękną iluzją. Ryby widzą to, co chcą zobaczyć i sami pozwalają się oszukać.

Dzięki temu są łatwym łupem dla wszelkiego rodzaju oszustów. Ale nawet zdając sobie sprawę, że zostały wykorzystane, Ryby nie przestają wierzyć w najlepsze.

Są w stanie wybaczyć zdrajcy i ponownie popełnić te same błędy.

Strzelce to promienie światła, ludzie, którzy przynoszą światu miłość i dobro, czyniąc go lepszym. Żyją zgodnie z zasadą „czyń dobro bezkosztownie”.

Strzelec nie oczekuje wdzięczności za swoje czyny. Pomagają ludziom całkowicie bezinteresownie, zaspokajając w ten sposób potrzebę dzielenia się z innymi swoim dobrym nastrojem i niewyczerpanym optymizmem.

Strzelcy czują się naprawdę szczęśliwi, gdy ludzie wokół nich uśmiechają się i nie szczędzą wysiłków, aby zadowolić swoich bliskich.

Przedstawiciele znaku mają w zwyczaju widzieć tylko jasne strony, zamykając oczy na niedoskonałości innych. Dlatego każda nowa zdrada staje się dla nich całkowitym zaskoczeniem i bardzo bolesnym ciosem.

Ale Strzelec nie pozwoli wrogom świętować zwycięstwa. Bez względu na to, jak bolesnie przeżywają, zachowują uśmiech na twarzach i wiarę w triumf dobroci i sprawiedliwości.

Byk, pomimo pewnego ograniczenia w przejawach uczuć, bardzo ostro reaguje na czyjś ból. Jeśli ktoś w ich pobliżu ma kłopoty, jako pierwszy przyjdzie na ratunek, nie czekając, kiedy zostanie o to poproszony.

Przedstawiciele tego znaku zwykle wyolbrzymiają stopień cierpienia nieszczęsnych i biorą wszystko zbyt blisko serca. Tracą spokój, próbując znaleźć wyjście z sytuacji i zapominając o swoich sprawach.

Ale jednocześnie Byków drażni, że ich pomoc jest często uważana za coś oczywistego i nikt nie śpieszy się z odpłatą za nią.

Byki są często zmęczeni tą grą do jednej bramki i obiecują sobie, że odtąd będą mądrzejsi. Ale gdy tylko zdarzy się nowe nieszczęście, hojność przeważa nad rozwagą i znów stają na czele.

Wagi z natury są bardzo miękkie i taktowne. Nie są w stanie wytrzymać arogancji i niegrzeczności.

Starając się za wszelką cenę unikać konfliktów, często padają ofiarą oszustów, którzy bezwstydnie wykorzystują ich życzliwość. Uprzejmość wag jest często postrzegana jako słabość i daje powód, by sądzić, że można ich łatwo oszukać.

Próbując zadowolić wszystkich, Waga bezinteresownie pomaga tym, którzy nigdy nie zobaczą i nie docenią piękna ich dusz.

Raki są bardzo sentymentalne. Łatwo jest wzbudzić w nich emocje, zmartwić.

Nawet podejrzewając, że go wykorzystują, nie odmówi pomocy potrzebującym. Przedstawiciele znaku wolą raczej zostać oszukani niż przejść obok obcego cierpienia.

Sami są bardzo wrażliwi. Wielu z ich bliskich nawet nie podejrzewa, jak często ranią delikatną duszę Raka swoim chłodem i obojętnością.

Główne zdjęcie: google.com