Wydaje mi się, że jedną z najpopularniejszych ras na świecie jest owczarek niemiecki. Psy tej rasy są niezwykle inteligentni oraz, co ważne, całkiem spokojni. Ale co najważniejsze, owczarek niemiecki jest wiernym i oddanym przyjacielem. Co więcej, jak pokazuje ta historia, możemy śmiało uważać, że jest niezawodnym przyjacielem nie tylko w przypadku człowieka.

Mieszkanka Meksyku, widząc małego psa, który próbował przedostać się przez ogrodzenie, uznała tę sytuację za niezwykle zabawną, więc postanowiła nagrywać wszystko na kamerę. Nie spodziewała się, że ta historia okaże się podwójnie interesująca!

Najprawdopodobniej po powrocie ze spaceru mały piesek zauważył, że drzwi są zamknięte. Jednak nie przeszkadzał mu ten fakt. Chodzi o to, że tak zdarzyło się już nie po raz pierwszy! Więc lekko podskoczył i wspinał się przednimi łapami na kraty, próbując przedostać się przez ogrodzenie.

foto: google

Ale coś poszło nie tak! Piesek próbował na wszelkie sposoby dostać się do środka, lecz niestety ogrodzenie okazało się nie do zdobycia! Nawet nie zadziałał „uścisk” z uroczym towarzyszem, wielkim owczarkiem niemieckim, którego mały piesek najprawdopodobniej chciał zobaczyć.

foto: google

Po niepowodzeniu piesek postanowił spróbować przedostać się na drugą stronę przez ogrodzenie w innym miejscu. A teraz możemy jeszcze raz zobaczyć, jak zwierzątko znowu wisi na płocie. Wciąż nie dostaje się do środka!

foto: google

Piesek był już prawie wyczerpany, gdy nagle jego duży przyjaciel przyszedł mu z pomocą. Nie udało mu się pomóc za pierwszym razem, ale wszystko zakończyło się powodzeniem – jego potężne łapy skutecznie pomogli zmęczonemu przyjacielowi dostać się do środka.

foto: google

A teraz dwaj przyjaciele bawią się razem. Dziewczyna, która nakręciła filmik komórką udała się również do skromnego pokoika tych dzielnych psów, w którym mieszkali. Tam również zauważyła, że obaj zwierzątka domowe leżeli na jednej kanapie.

foto: google

Otóż to! Psy również są zdolni do tego, aby znaleźć prawdziwego przyjaciela wśród przedstawicieli własnego gatunku. I nie ma znaczenia, że jeden przyjaciel jest o dwa lub o trzy razy mniejszy od drugiego. Najważniejsze jest to, że zawsze jest gotowy przyjść z pomocą, zwłaszcza gdy przyjaciel jest nieduży i brakuje mu sił. Czyż to nie jest piękne?

Główne zdjęcie: google.com