Był to świąteczny dzień w Wielkiej Brytanii, ponieważ miałem wolne, zdecydowałem pójść do dobrej restauracji. Wszedłem do restauracji, było głośniej niż zwykle.

Odprowadzono mnie do stolika, przejrzałem menu. Obok mnie siedział ojciec z córką (około 7 lub 8 lat). Przygotowałem się na hałas i krzyki, ale ze zdziwieniem odkryłem, że ona i jej ojciec rozmawiali cicho o swoim nowym samochodzie. Dziewczyna pytała tatę o różne typy samochodów i tak dalej. Była cicha i dobrze wychowana, a ja odetchnąłem z ulgą.

Nasze zamówienia przyjmował ten sam kelner i prawie jednocześnie przynosił jedzenie. Ojciec i córka zaczęli jeść, kontynuując uprzejmą cichą rozmowę. Naprzeciw nas usiadła rodzina z małym chłopcem (prawdopodobnie miał około 6 lat). Chłopiec niemal natychmiast zaczął krzyczeć, rzucać sztućcami i ogólnie zachowywać się okropnie. Oboje rodzice całkowicie go ignorowali i byli wpatrzeni w swoje telefony.

Byłem przerażony tym bachorem, który mnie drażnił, i już myślałem o rezygnacji z mojego wspaniałego jedzenia, kiedy dziewczynka nagle westchnęła i powiedziała: „Przepraszam! Próbujemy zjeść kolację! Proszę, zachowuj się, to jest restauracja! ”

Byłem totalnie zdumiony, i nie tylko ja. Jej ojciec wyglądał na zaskoczonego, chłopiec zamilczał, a jego rodzice wyglądali, jakby zostali uderzeni w twarz. Kilka innych osób z sąsiednich stołów też się przyglądało. Jeszcze bardziej nieoczekiwany był fakt, że rodzice chwycili ich wrzeszczące dziecko i wyszli, nawet nie zamawiając jedzenia.

Obejrzałem się i zobaczyłem wracającą do kolacji dziewczynkę, teraz pytała ojca, jaka jest różnica między manualną a automatyczną skrzynią biegów. Chyba słyszałem, jak przeprasza za krzyki, ale praktycznie szeptała, więc nie mam pewności. Tata wyglądał na zdumionego, kiedy jego córka stanęła w obronie siebie.

Kiedy płaciłam rachunek, zamawiał jej lody, a ja szybko podziękowałam im obojgu przed wyjściem.

Ta dziewczyna i jej ojciec zasługują na szacunek...

Główne zdjęcie: storyfox.ru