„Bez pracy nie ma kołaczy” - mówią znaki zodiaku, które nie wyobrażają sobie życia bez pracy. „Robota nie zająć, nie ucieknie” - krzyczą urodzeni w innych konstelacjach i przewrócą się z ciasteczkami na sofę. Dowiemy się więc, kto jest gotowy pracować dzień i noc, a kto marzy o wiecznych wakacjach. Baran i Byk

Baran ostrzy paznokcie pilnikiem i spogląda ze zdumieniem na Byka, który od godziny rąbie drewno i nie myśli o tym, żeby przestać. To jasne, bo żywiołem Barana jest ogień, zmuszający do poszukiwania przygód, wakacji i rozrywki - jaka tam praca, po imprezie wrócić by do domu. A cierpliwy Byk szuka czegoś do zrobienia nawet na wakacjach - żywioł ziemi nie pozwola Bykowi leniuchować.

Bliźnięta i Rak

Bliźnięta uwielbia każdy ruch i nigdy nie rezygnuje z aktywności, ale w domu na kanapie nudzi się. A Rak chowa się w swojej skorupie i narzeka - zostawcie mnie w spokoju, jest mi dobrze. Tu jest dobrze i nikt nie zmusza do pracy.

"Jestem Rakiem i najlepszy wypoczynek dla mnie to z książką na kanapie. Nienawidzę sportu, jakiejkolwiek aktywności, wracam do domu z pracy, rozgrzewam obiad i siadam w swoim ulubionym fotelu. Ci, którzy krytykują mój styl życia, są denerwujący. Wszyscy ludzie są różni, w końcu zrozumicie i uspokójcie się swoim „całe życie minie obok Ciebie”. Kasia, 25 lat

Lew i Panna

Patronem Lwa jest słońce, a słońce nie musi działać, po prostu musi świecić i zachwycać wszystkich wokół. Dlatego Lew zachwywa - a wy, Panny, pracujcie, słońce wciąż jest wysoko. Panny chętnie to robią - obudź je w nocy i zaoferuj coś do zrobienia, a Panna zerwie się z zachwytem i nakreśli plan działania, który należy natychmiast wdrożyć.

Waga i Skorpion

Ich łączy dwie rzeczy - są obok siebie w zodiakalnym kręgu i są bardzo pracowitymi stworzeniami. Żywioł powietrza popycha Wagę do wyczynów i rekordów pracy. A woda przenosi Skorpiony na nowe brzegi – zbudować szałas lub znaleźć ropę. Skorpiony nie wyobrażają siebie bezczynnymi - do pracy, do pracy i ponownie do pracy – takie podejscie mają twardzi Skorpiony.

Strzelec i Koziorożec

Strzelec leży na kanapie i opowiada zabawne historie. W tym czasie Koziorożec odkurza. Wszystko jest uczciwe - każdy spełnił swoje pragnienie. Jowisz popycha Strzelca do wyczynów, ale te wyczyny nie są związane z pracą - życie jest dane do radości, więc Strzelec cieszy się bezczynnością. A surowy i ambitny Saturn sprawia, że Koziorożec pracuje w pocie czoła.

Wodnik i Ryby

„Dajcie nam coś do zrobienia” - marudzą Wodniki. To właśnie ci ludzie wymyślili powiedzenie „najpierw obowiązek, potem przyjemność”. Ale Ryby tylko chichoczą, ponieważ ich patron Neptun jest planetą fantazji. I wygodniej jest fantazjować na sofie, a nie przy urządzeniu.

Tacy jesteśmy różni - ktoś jest próżniakiem, ktoś ciężko pracuje. Ale nasze życie jest naszym wyborem i nawet gwiazdy nie ma prawa potępiać żadnego ze znaków zodiaku.

Główne zdjęcie: uznayvse.ru