Zdolność myślenia człowieka pogarsza się z wiekiem. Jak z biegiem lat nasza zewnętrzna otoczka traci swoją dawną elastyczność, świeżość i atrakcyjność, mózg zaczyna z czasem pracować gorzej.

I dziwne jest, gdy jedna osoba, nawet w podeszłym wieku, wykazuje oznaki inteligencji (i to dość wysokiej), a inna już w wieku 50 lat zaczyna tracić jasność umysłu.

Oczywiście ludzie, którzy regularnie trenują swój mózg, są bardziej skłonni zaskoczyć otaczających ich ludzi swoją zdolnością do rozsądnego i trzeźwego myślenia. Ale trening nie daje żadnych gwarancji, choć znacznie zwiększa szanse na uzyskanie dobrego wyniku.

Nawiasem mówiąc, wcześniej opublikowaliśmy porady akademika Bekhtereva dotyczące zdrowia mózgu. A dziś opowiemy Ci o oznakach, które ujawniają kobietę o wysokim poziomie inteligencji nawet po sześćdziesiątce. Co prawda, dotyczy to również mężczyzn. Chociaż w mniejszym zakresie.

Oznaki inteligencji:

Poczucie humoru

Godne pozazdroszczenia wiedza i czysty umysł pozwalają nie tylko śmiać się z dowcipów innych ludzi, ale także spontanicznie wymyślać własne. I dlatego, jeśli w solidnych latach kobieta wie, jak rozładować sytuację odpowiednim i zabawnym zwrotem, to wszystko jest w porządku z jej zdolnościami umysłowymi, ale można się wiele nauczyć o człowieku z żartów. Głupi też może żartować, ale często jego żarty wyglądają niestosownie, a czasem nawet ranią i obrażają innych. Ktoś częściej używa czarnego humoru. Eksperci są bardziej skłonni wierzyć, że neutralne żarty świadczą o zdrowiu intelektualnym.

Samokrytyka

Umiejętność śmiać się z siebie to kolejna oznaka osoby, która zachowała trzeźwy umysł nawet w podeszłych latach. W końcu z wiekiem ludzie mają tendencję do usprawiedliwiania swoich błędów i budowania własnej wartości, patrzą z góry na innych.

Jednak prawdziwie inteligentni ludzie prościej patrzą na świat i trafniej oceniają swoje w nim miejsce. Dlatego nie czynią swoich minionych lat argumentem w żadnym sporze. I nie wdają się zbytnio w dyskusje. Rzeczywiście, dlaczego ktoś miałby coś udowadniać?

Umiejętność słuchania

Wygląda na to, że panie po 60 roku życia uwielbiają rozmawiać bardziej niż cokolwiek innego. Takiej damie nie można powierzyć ani jednego sekretu, bo nadal będzie o tym mówić. Jednak kobiety o wysokiej inteligencji lubią nie tyle rozmawiać, co słuchać. I uważnie słuchają i nie przerywają, niech mówią. I dopiero wtedy wyrażają swoją opinię. W rezultacie ich słowa wydają się jeszcze potężniejsze.

Sarkazm

Tylko ludzie o niezwykłej inteligencji mogą mówić ironicznie i precyzyjnie, a także rozumieć takie stwierdzenia. Czasami dobry sarkazm pozwala nawet na użycie mocnych słówek, które nie są akceptowane w dobrym społeczeństwie. Ale w mowie naprawdę inteligentnej osoby wyglądają odpowiednio, a nawet są potrzebne.

Rozmowa z takimi ludźmi to przyjemność. Od razu rozumiesz, że od tej osoby można wiele się nauczyć, słuchanie jej jest interesujące, można poprosić o radę. W końcu do wrodzonego umysłu dodaje się doświadczenie życiowe z mądrością i odpowiednim podejściem do życia.

Zauważalna jest różnica, gdy porównuje się taką osobę z kimś, kto już dawno przestał o siebie dbać. Z tymi, dla których konsumowanie informacji przed telewizorem jest ciekawsze niż jakiekolwiek książki i ważniejsze niż praca nad sobą.

Główne zdjęcie: kakao.im