Naukowcy jakiś czas temu udowodnili, iż kolor naszych oczu mówi o naszych cechach charakteru! Okazało się, iż można się za jego pomocą dowiedzieć wiele o zachowaniach. Szweccy naukowcy uważają, iż oko łączy się przeróżnymi sposobami z mózgiem i to właśnie dlatego kolor wiąże się z zachowaniami. Sprawdź z jakimi zachowaniami i cechami charakteru wiąże się twój kolor oczu.

1. Kolor czarny lub brązowy

Osoby, które mają ciemny kolor oczu są urodzonymi liderami, czasami nawet o tym nie wiedząc. Mają silną osobowość i inne osoby od razu się im poddają. Taki kolor oczu znaczy o tym, że ma się w sobie duże ilości melaniny oraz energii. Ciemny kolor oczu budzi u innych osób wrażenie tajemniczości. Dodatkowo osoby z ciemnym kolorem oczu są bardzo energiczne, sprawniejsze, szybsze oraz mądrzejsze, bardziej asertywne i podejmują lepsze decyzje. Ciekawostką jest też to, iż naukowcy udowodlili także, że takie osoby nie potrzebują tyle snu, co osoby o innych kolorach oczu, lecz rano chętniej by zostawali w ciepłym łóżku. Oosby te są zazwyczaj bardzo lubiane.

Źródło: podaj.to

2. Kolor piwny lub bursztynowy

Te właśnie kolory oczu są najtrudniejsze do określenia, bo przybierają one różnorodne formy. Czasem wyglądają bardziej zielono, a czasem bardziej złocisto. Naukowcy twierdzą, te zmiany świadczą także o zmianach osobowowści i jej różnorodności. Osoby, które mają takie kolory oczu są bardzo wyjątkowe, pełne uczuć, a także troszeczkę tajemnicze. Są one bardzo niezależne, spontaniczne oraz pewne siebie. Australijka Dr. Leach uważa, że te kolory oczu powstają poprzez zaburzenia wątroby. Dlatego też przyjęło się, iż takie właśnie osoby częściej narzekają na trawienie.

Źródło: podaj.to

3. Kolor niebieski

Osoby, które mają niebieski kolor oczu są niezwykle seksowne, lecz także bardzo roztargnięte. Najczęściej są one marzycielami, lecz nie oznacza to, że są oni słabi. Jest to najsilniejszy psychicznie rodzaj ludzi, ponieważ są oni w stanie znieść o wiele gorsze rzeczy aniżeli osoby o innych kolorach oczu. Są oni także dobrymi konsumentami alkoholu oraz towarzyszami na imprezach, ponieważ mają mocną głowę i alkohol nie jest ich wrogiem. Naukowcy udowodnili również, iż osoby te wydają się być bardzo otwarte, lecz w rzeczywistości są one bardzo zamknięte w sobie oraz nieśmiałe.

Źródło: podaj.to

4. Kolor szary

Osoby, które mają szary kolor oczu, podobnie jak osoby, które mają piwny kolor oczu, są bardzo trudne do określenia. Naukowcy twierdzą, iż osoby o takim kolorze oczu są bardzo lojalni, odporni na ból oraz niczego się nie boją. Żadna sytuacja nie jest im straszna i ze wszystkiego potrafią wybrnąć.

Źródło: podaj.to

5. Kolor zielony

Osoby, które mają zielony kolor oczy są wykazują się niezwykłą seksownością, tajemniczością oraz kreatywnością. Osoby o takim kolorze oczu są również bardzo nieprzewidywalne oraz wyjątkowe. Czasami również spokojne.

Główne zdjęcie: podaj.to