Risikat jest niezwykłą kobietą – urodziła się w Nigerii i podobnie jak wszyscy Nigeryjczycy ma ciemną skórę, jednak oczy Risikat wyglądają ciekawie, a nawet dziwnie, ponieważ nie są brązowe, jak to zwykle bywa, lecz błękitne.

foto: lemurov.net

Kiedy urodziła się Risikat, rodzice początkowo nie wierzyli, że to ich córka. Faktem jest, że dziecko, które pojawiło się w ciemnoskórej brązowookiej parze, miało niezwykły kolor oczu: jej tęczówki nie były ciemne, jak u wszystkich Nigeryjczyków, ale jasnoniebieskie. Ojciec i matka martwili się tym i myśleli, że ich córka jest chora, ale po wielu badaniach okazało się, że ze zdrowiem dziewczynki wszystko jest w porządku.

foto: lemurov.net

Risikat cieszy się popularnością od dzieciństwa: mieszkańcy okolicy przychodzili do jej domu, aby spojrzeć na dziewczynę o niezwykłych niebieskich oczach. A kiedy Risikat dojrzała, miała wielu wielbicieli, wśród których wybrała Abdula Oma-Dadę. Para wkrótce wyszła za mąż i zaczęła prowadzić życie rodzinne.

foto: lemurov.net

Wszystko było w porządku, oprócz tego, że Abdula i Risikat marzyli o dzieciach, jednak los nie dawał małżonkom spadkobierców. W końcu kobieta zaszła w ciążę i ta wiadomość była dla wszystkich bardzo radosna. Kiedy urodziło się dziecko, wszyscy zdali sobie sprawę, że odziedziczyło ono główną cechę swojej pięknej matki – jej jasnoniebieskie oczy. Ta cecha uczyniła córkę Abduli i Risikat bardzo sławną: wszyscy patrzyli na nią, fotografowali, próbowali ją dotknąć.

foto: lemurov.net

Ojciec nie lubił takiej sławy swojej córki, dlatego gdy para dowiedziała się o nadchodzącym drugim dziecku, Abdula postanowił ukryć tę wiadomość i nie pokazywał nikomu drugiego dziecka do pięciu miesięcy. Trudno się temu dziwić, ponieważ Risikat urodziła swoją drugą córkę, która również miała niebieskie oczy.

Dziewczynki dorastały i wymagały nie tylko uwagi i miłości, ale także funduszy, których rodzinie brakowało. Pomogły w tym niezwykłe oczy dziewczynek – fotograf zabrał Risikat z córkami na sesję zdjęciową i sława o nich rozpowszechniła się po całym świecie. W wyniku tego Risikat i jej piękne córki zaczęły być często fotografowane i otrzymują różne oferty, co przynosi dochód rodzinie.

foto: lemurov.net

Niektórzy ludzie przewidują udane kariery modelek dla dziewcząt, a na razie co one dorastają i cieszą się swoim dzieciństwem, chociaż już wiedzą, jak pozować do zdjęcia i wyglądać niesamowicie i urzekająco. Ich niezwykłe piękno jest zaskakujące i imponujące.

Główne zdjęcie: lemurov.net