To historia jednej małej kobiety, która ma już dwoje wielkich dzieci.

foto: laykni.com

Ludmiła Somar mieszka w rejonie Czerniowiec i jest trzecią najmniejszą kobietą na świecie, która została matką. I pierwsza, która dwukrotnie została matką ze swoim niewielkim wzrotem.

foto: laykni.com

Wiele osób nazywa Ludmiłę Calineczką, ale na ulicy można ją pomylić z uczennicą, i męża, który idzie obok ze starszym bratem lub ojcem. Kobieta po trzydziestce ma zaledwie 132 centymetry wzrostu, ale w żaden sposób nie przeszkodziło jej to w zostaniu szczęśliwą żoną i matką.

foto: laykni.com

Ludmiła urodziła się przedwcześnie o wadze zaledwie 840 gramów. Fakt, że dziecko przeżyło, lekarze nazwali prawdziwym cudem. Rzeczywiście, przy takiej wadze jest na to bardzo mała szansa. Jednak podczas trzymiesięcznego pobytu w szpitalu dziewczynka przytyła prawie dwa kilogramy i bezpiecznie wypuszczono ją z matką do domu.

Do piątego roku życia z Ludmiłą wszystko było w porządku, nie różniła się od innych dzieci. Ale już w szkole rodzice zauważyli, że ich córka prawie nie rośnie. Po wizytach w szpitalach i badaniach okazało się, że dziewczynka ma rzadką nie uleczalną chorobę, która wiąże się z brakiem hormonu wzrostu.

Mimo wszystko Ludmiła wyrosła na bardzo wesołą, pozytywną i towarzyską dziewczynę. Po szkole uczyła się w zawodówce. Już jako studentka patrzyła na swoich przyjaciół, którzy chodzili na randki, a ona sama nie wierzyła, że kiedyś też zostanie żoną i matką. Ale niepotrzebnie!

foto: laykni.com

Taka mała i delikatna natychmiast zatadła w serce Igora. Spotkali się kiedyś na przystanku autobusowym, ale po tym krótkim spotkaniu nie mógł już o niej zapomnieć. Trzy tygodnie po tym, jak się poznali, oświadczył się dziewczynie. Później o ich slubie rozmawiali w całym regionie Czerniowiec.

foto: laykni.com

Rok po ślubie o tej parze wiedzieli już daleko poza krajem. Mimo wszystkich zakazów i ostrzeżeń lekarzy miniaturowa kobieta urodziła absolutnie zdrową dziewczynę o wadze 2850 gramów.

foto: laykni.com

Później Ludmiła i jej mąż chcieli mieć drugie dziecko. Ale lekarze zabroniali - lepiej już nie kusić losu.

foto: laykni.com

Ale dwa lata później Bóg posłał rodzinie kolejne dziecko. Urodził się chłopiec Ivan o wadze 2950 gramów i jest również całkowicie zdrowy.

foto: laykni.com

Ta historia łamie wszelkie teorie naukowe i stereotypy. Rodzina Ludmiły i Igora inspiruje wielu i daje im nadzieję.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com