Nie każdy ma cechy przywódcze. Ktoś rodzi się z zestawem niezbędnych umiejętności, ktoś jest zmuszony uczyć się tego przez całe życie. Ciała niebieskie hojnie obdarowały sześć znaków zodiaku zdolnościami przywódczymi. A każdy z nich na różne sposoby używa wrodzonych umiejętności.

Lew jest próżnym przywódcą

Pierwszym znakiem zodiaku, który wiąże się z przywództwem i władzą, jest oczywiście Lew. Pod tym znakiem urodziło się wielu znanych na całym świecie władców. Co więcej, większość z nich otrzymała władzę w drodze dziedziczenia.

Kimkolwiek by nie był Lew, zawsze ma królewską aurę. Kieruje nim wielkie pragnienie, by stać się sławnym, zdobyć uwagę i szacunek. Często sam los stawi szczęśliwego Lwa na piedestał. Ważne jest dla niego nie tylko bycie liderem, ale także demonstrowanie wysokiej pozycji w każdy możliwy sposób. Jest gotów zrobić wszystko dla uznania i uwielbienia. Lwu nie jest trudno hojnie dzielić się pomysłami, oryginalnymi planami i strategiami. Tak urodzony przywódca jest zawsze gotowy naładować wszystkich wokół potężną energią i swoją wrodzoną nieustraszonością. Bez szacunku otaczających go ludzi, Lew po prostu zaczyna cierpieć.

Baran jest nadaktywnym liderem

Innym silnym znakiem słonecznym z dominującymi cechami jest Baran. To oni posiadają duży bagaż zdolności przywódczych. Baran odczuwa pilną potrzebę przewodzenia swoimi lojalnymi towarzyszami. Ludzie tego znaku są pełni nieokiełznanej energii i przedsiębiorczości. Nie boją się najmniejszych przeszkód, ale mają ogromną wytrwałość, aby osiągnąć swoje cele. Nie da się spotkać Barana bez wielkich ambicji. Jest wyraźnie przekonany, że we wszystkim powinien być pierwszy i może zrobić wszystko lepiej niż inni.

Dzięki niepohamowanej sile woli przywódczej Barana umiejętnie podporządkowuje sobie otaczających go ludzi. Dla tak odważnego człowieka sam proces walki o miejsce na słońcu. Czasami jednak posuwa się za daleko, zachowuje się zbyt impulsywnie, co zraża nawet najbardziej lojalnych współpracowników.

Koziorożec to pracowity przywódca

Każdy Koziorożec jest zaprogramowany na sukces w życiu. Gwiazdy obdarzyły przedstawicieli zimowego znaku ziemi rozwagą, odpowiedzialnością i cierpliwością. Kiedy inni się poddają, ci ludzie działają spokojnie i pewnie. Porażka ich nie powstrzymuje.

Przywódczy Koziorożec nie podejmuje ryzyka i nie bierze udziału w awanturach. Jest mistrzem w ocenie perspektyw i nie odbiega od przyjętej strategii. Kolejną wyjątkową cechą przedstawicieli tej konstelacji jest samokontrola. Inni mają skłonność do ufania Koziorożcom, ponieważ widzą niezniszczalną niezawodność i odpowiedzialność.

Waga jest liderem dyplomatycznym

Niebiańskie ciała nie dały Wadze nieustraszoności i pewności siebie Barana, arogancji i dumy Lwa, wytrwałości i stanowczości Koziorożca. Siła tego znaku jest zupełnie inna. Liderzy Wagi to wirtuozi komunikacji społecznej. Z łatwością łagodzą wszelkie konflikty, szybko pozyskują ludzi i umiejętnie wpływają na ich zdanie.

Jeśli potrzebujesz budować partnerskie relacje oparte na zaufaniu, przedstawiciel znaku Wagi będzie pierwszym, któremu się to uda. Umiejętność słuchania innych i otwartość to nieodzowne cechy przywódcze, których ta konstelacja ma pod dostatkiem.

Waga jest w stanie rozsądnie i bezstronnie zarządzać grupą ludzi. Jednocześnie po mistrzowsku utrzymuj harmonijne relacje w zespole.

Rak to wymagający przywódca

Może wydawać się zaskakujące, że Raki, ze swoją wrażliwą naturą, okazały się jednymi wśróð przywódczych znaków. Ale to wrażenie jest mylące. Przedstawiciele letniego znaku wodnego nie są tak prości, jak się wydaje. Raki mają niesamowitą zdolność manipulowania ludźmi. Nigdy nie konkurują otwarcie. Konflikty nie są ich mocną stroną. Ale zręczne manewry są całkowicie innym tematem. Przez pewien czas czarujący Rak może działać jako „szary kardynał”, a potem otwarcie otrzymać upragnione uznanie i moc.

Wiedzą, jak skupić się na konkretnym celu i nie są leniwi w ciągłym uczeniu się, co pomaga rozwijać umiejętności przywódcze. Perfekcjonizm ustanowiony przez gwiazdy sprawia, że przedstawiciele tego znaku są wymagający wobec siebie i otaczających ich ludzi.

Strzelec to optymistyczny przywódca

Strzelec pokazuje swoje cechy przywódcze bezpośrednio podczas otwartych zawodów. Nie szukają wyrafinowanych sposobów, ale działają bezpośrednio, bez obawy o konkurencję. Dyplomacja nie jest najsilniejszą stroną Strzelca. Po co negocjować i oszukiwać, skoro możesz być asertywny! Dowodzić na otwartej przestrzeni, odważnie rozdawać instrukcje, rady i zalecenia - do tego dążą przedstawiciele tego znaku. Gwiazdy obdarzyły Strzelca niewyczerpanym entuzjazmem. Gdy tylko trochę się znudzą, znowu nadejdzie kolejna przygoda.

Strzelec to nieograniczony generator pomysłów! Wiele wynalazków powstało pod okiem przedstawicieli tego znaku. Strzelcy uwielbiają ryzyko. Niestrudzenie wierzą w pozytywny wynik, a szczęście często im sprzyja. Każdy Strzelec jest pewien, że przy odrobinie wysiłku może osiągnąć dowolną wysokość. Pieniądze nie są dla nich tak ważne, jak uznanie dominacji i sukcesu.

Główne zdjęcie: volkovysk.by