Przedstawiciele tych znaków zodiaku kłamią jak z nut, nie lubią mówić prawdy. Wolą kłamać lub mówić to, czego oczekuje od nich druga osoba.

Waga

Nie oznacza to, że Waga uwielbia oszukiwać, ale jakoś to wychodzi samodzielnie. Podobnie jak inne podwójne znaki, często zmieniają zdanie, więc to, co mówią, może wydawać się im całkowicie szczere. Ale po 5 minutach będą myśleć zupełnie inaczej. Ogólnie Waga kłamie, ale robi to nieumyślnie i najprawdopodobniej nie ze złości. Co więcej, nie mają wątpliwości, że inni właśnie to robią.

Koziorożec

Koziorożce będą uczciwe, o ile im to odpowiada. Jeśli kłamstwo jest korzystne i służy osiągnięciu ich celów lub realizacji planów ambitnego Koziorożca, będzie kłamał bez mrugnięcia okiem. Ogólnie rzecz biorąc, bądź ostrożny i raczej sprawdzaj, niż ślepo ufaj.

Skorpion

Skorpiony nie kłamią, w rzeczywistości są niezwykle skrytymi stworzeniami, ludzie tego znaku nie ufają innym. Mogą otworzyć się jednej najbliższej osobie. Nie mówią o swoich tajemnicach, ale milczą; zwracają uwagę o czym milczą, są tu ich myśli. W społeczeństwie nie okazują swoich prawdziwych emocji, ukrywają swój stan rzeczy i nastrój.

Wodnik

Przedstawiciele znaku Wodnika unikają afiszowania się swoich uczuć i emocji, podobnie jak Skorpiony są skryte, nie zrozumiesz i nie wiesz, jakie pasje kryją się w ich duszach. Powiedzą ci, że wszystko jest w porządku, ale nie wyjaśnią swojego niezadowolenia ani stanu psychicznego. Nie chcą mówić swoim bliskim o problemach, by nie obciążać ich niepotrzebnymi informacjami, choć często dzieje się to ze szkodą dla sytuacji.

Ryba

Ryby tworzą dla siebie wyimaginowany świat, przy pięknej muzyce. Dla tych łagodnych stworzeń prawdziwy świat wydaje się zbyt okrutny, starają się wszystko pomalować swoimi kolorami. Często kłamią i upiększają rzeczywistość. Często udają ofiarę, kłamią o problemach, by im współczuli.

Rak

Głównymi oszustami zodiakalnego kręgu są Raki, niewielu może im dorównać. Kłamią wiarygodnie, wdzięcznie, łatwo i przyjemnie, aby inni nie podejrzewali ich o kłamstwo. Uwielbiają manipulować i wielu daje się nabrać na przynętę, nawet tego nie zauważając. Raki zawsze mają atrakcyjną charyzmę, nawet zdając sobie sprawę, że kłamią, nie można zerwać z nimi wszystkich relacji. Zawsze będą się wiarygodnie usprawiedliwiać i nie ma jak ich przyłapać. Zawsze mają przyjaciół, będą kłamać tak, że ich przyjaciele na pewno wysłuchają i pomogą.

Główne zdjęcie: volkovysk.by