Wydaje się, że nie tylko ludzie zmieniają zawody. Podobna historia wydarzyła się w Australii z jednym psem.

Pies o imieniu Ozzy został przydzielony do pracy w policji. Okazał się jednak zbyt miły, aby zatrzymywać przestępców. Najbardziej interesowały go… piłki. Ze względu na tę osobliwość Ozzy znalazł zajęcie, które bardziej mu odpowiada. Wylczy też z przestępcami. Ale są wyjątkowe. Mają pióra.

foto: mimimetr.me

Pies okazał się zbyt życzliwy do psłużby w policji. Dlatego znaleźli mu nieco inne zajęcie, ale bardziej odpowiednie.

Ozzy urodził się w 2018 roku w Australii. Miał służyć w policji stanu Queensland.

foto: mimimetr.me

Ale praca Ozzy'ego jako funkcjonariusza nie poszła dobrze. Do tego okazał się zbyt miękkim, miłym psem. Bardziej lubił gonić za piłkami. W przypadku ścigania przestępców okazał się nieskuteczny.

Z natury nie nadawał się do pracy w policji. Ale inne jego umiejętności okazały się idealne do obsługi lotniska.

foto: mimimetr.me

Według Daily Mail, angielskiej gazety codziennej, pies Ozzy został powitany na lotnisku w Brisbane. Tutaj jest zajęty odstraszaniem ptaków, które odważą się zbliżyć do pasa startowego.

W odstraszaniu pierzastych przestępców pies okazał się bardziej przydatny niż wcześniej stosowana technika.

foto: mimimetr.me

Wcześniej lotnisko w Brisbane używało samochodów wyposażonych w syreny i pirotechnikę do odstraszania ptaków. Szybko jednak przyzwyczaiły się do nich i przestały bać się hałasu.

A Ozzy tak przeraża ptaki, że wolą nie zbliżać się do samolotów. Ponadto piesek jest bardzo energiczny i uwielbia swoją pracę. W dodatku ma wtedy możliwość pobiegać za piłką.

Tak więc priorytetem Ozzy'ego jest piłka, potem oddychanie i wreszcie wszystko inne, mówią przedstawiciele lotniska. Pies bardzo im odpowiadał. Jest bardzo potrzebny.

Właścicielem Ozzy'ego jest Jackson Ring. Pracuje z psem. Więc są razem przez cały dzień.

foto: mimimetr.me

Dzień pracy mężczyzny i psa zaczyna się od tego, że przeglądają dane dotyczące ilości ptaków na lotnisku. A to aż 1700 hektarów powierzchni! Następnie koledzy idą w określone miejsce, a pies zaczyna pracować.

W wolnym czasie Ozzy i Jackson odwiedzają różne parki, gdzie ćwiczą umiejętności psa.

Według Ringa, wszyscy pracownicy lotniska w Brisbane uwielbiają pracowitego i słodkiego Ozzy'ego. Cieszą się, że dla nich pracuje. Czemu? Piesek zapewnia im potężne wsparcie emocjonalne swoją energią i radosnym usposobieniem.

Tak, Ozzy nie nadawał się do pracy w policji. Ale była dla niego praca, którą naprawdę lubi. I to jest najważniejsze.

Główne zdjęcie: mimimetr.me