Brytyjska piosenkarka Ziba Kelly nie zasłynęła jeszcze ze swoich umiejętności wokalnych, ale zasłynęła z włosów, których sama Roszpunka może jej zazdrościć.

Ziba mieszka w małym miasteczku Loughborough w Wielkiej Brytanii. Zrezygnowała ze strzyżenia włosów w wieku 13 lat i od tego czasu je zapuszcza. Od ostatniej wizyty u fryzjera minęło 17 lat: w tej chwili Kelly ma 30 lat i na razie nie zamierza zmieniać fryzury.

foto: lemurov.net

Ziba powiedziała, że ​​jako dziecko patrzyła na księżniczki z kreskówek i marzyła o takich samych długich włosach. Co więcej, dziewczyna była pewna, że ​​im dłuższe są jej loki, tym lepiej.

Rodzice nie kłócili się z córką i pozwolili jej zapuścić włosy. Co więcej, pomogli jej zadbać o włosy, bo nie jest to łatwe. Czasami Ziba pozwalała matce przyciąć rozdwojone końcówki, ale tylko trochę.

foto: lemurov.net

Według Kelly jej włosy rosły dość szybko. Kiedy były już poniżej talii, Ziba zdała sobie sprawę, że jej cel został osiągnięty. Postanowiła jednak kontynuować swój niezwykły eksperyment.

W wieku 30 lat Ziba ma włosy o długości około 182 centymetrów. Ta fryzura zrobiła dziewczynę sławną w swojej ojczyźnie, a to duży plus. Ale są też wady. Nie jest łatwe mieć tak długie włosy: w stanie mokrym ważą kilka kilogramów. Początkowo Kelly miała bóle głowy i szyi, ale potem Brytyjska Roszpunka przyzwyczaiła się do tego i przestała odczuwać dyskomfort.

foto: lemurov.net

Mycie włosów trwa około półtorej godziny, a czesanie około godziny. Włosy zawsze sięgają podłogi, bez względu na to, jak robi to Ziba (nawet szpilki nie rozwiązują tego problemu). Z tego samego powodu bardzo rzadko wychodzi na zewnątrz i spaceruje sama i w ogóle nie wchodzi na schody ruchome, ponieważ jest to niebezpieczne dla jej życia. Kiedy dziewczyna bierze prysznic, to zawiesza włosy na haczyku.

Ziba mimo wszystkich trudności uwielbia swoją fryzurę i nie planuje jeszcze jej zmieniać. Chce mieć tak długie włosy jak najdłużej. I na pewno strzyżenie będzie bardzo ważnym krokiem, o którym nie będzie łatwo zdecydować.

Główne zdjęcie: lemurov.net