W życiu są chwile, które Cię mogą przerazić. Potężny niedźwiedź ważący kilkanaście cetnarów przytula swojego właściciela. Niebezpieczny drapieżnik zachowuje się jak domowy kotek. Historie fenomenalnej przyjaźni, kiedy człowiek i niedźwiedź żyli obok siebie przez całe życie, zdarzają się i są niesamowite.

Jim i Jimbo

foto: google

Małżonkowie Jim i Susan Kowalczyk z USA z przedmieść Nowego Jorku nie mają dzieci. Poświęcili całe swoje życie zwierzętom i założyli Orphaned Wildlife Centre dla zwierząt. Mają jelenie, wiewiórki, konie i niedźwiedzie. Niedźwiedź Jimbo urodził się w Zoo, ale nie był potrzebny, miał problemy z tylną łapą.

foto: google

Próbowali oddać niedźwiedzia w dobre ręce, ale nikt nie chciał Kodiaka. Kodiaki wyrastają ogromne, spróbuj go nakarmić! Jim zlitował się nad niedźwiedziem i zabrał go do siebie. Jimbo dorastał i całym sercem pokochał swojego właściciela. Został gwiazdą telewizyjną. Cały kraj obserwował tę silną przyjaźń.

foto: google

Uściski i pocałunki gigantycznego 700-kilogramowego niedźwiedzia zachwyciły wszystkich. Ach, Jimbo, jesteś po prostu uroczy! Cóż za niesamowita przyjaźń, którą rzadko można spotkać! Niedźwiedź również szanował Susan, ale najbardziej kochał właściciela.

foto: google

Jimbo żył 24 lata, jego życie zakończyło się w 2018 roku. Para ma jeszcze 10 niedźwiedzi. Stary niedźwiedź, Rosie, ma 22 lata, tyle samo co Leo. Małżonkowie Kowalczyk nie robią Zoo ze schroniska, nie wpuszczają gości, nie mają z tego dochodów. Schronisko istnieje za ich własne pieniądze i za pieniądze od darczyńców.

Agee i Marc

W małym kanadyjskim miasteczku Abbotsfill mieszkają Marc Dumas i jego żona - są wielkimi miłośnikami przyrody. Mają niedźwiedzie i inne zwierzęta i szkolą je do filmów. Pewnego dnia na początku lat 90 ubiegłego wieku przyszło nieoczekiwane zamówienie.

foto: google

Do filmu potrzebny był niedźwiedź polarny. Gdzie go znaleźć? Wiadomo - w Zoo. W jednym z nich właśnie urodził się niedźwiadek, matka którego odmówiła karmienia go. Marzyli o znalezieniu miejsca dla niedźwiedzia. Ten niedźwiedź grał w filmie w 1995 roku. A potem Marc zabrał go do siebie na dobre. Nie miał wcześniejszych doświadczeń z niedźwiedziami polarnymi. Ale zaryzykował i nie pożałował.

foto: google

To byłą niedźwiedzica. Otrzymała przydomek Agee. Ma obszerną wolierę. Cały kraj obserwuje fenomenalną przyjaźń między człowiekiem a niedźwiedziem polarnym.

Walczymy z nią żartobliwie, a gdy się zmęczymy, upadamy na trawę. To dobry sposób na relaks po ciężkim dniu. Mogę położyć swoją głowę na jej głowie, a nawet zdrzemnąć się w jej ramionach. Agee mnie nie dotknie. Jest bardzo inteligentna, kocha swoją pracę i zawsze robi to z wielką przyjemnością. Jest ze mną szczęśliwa, a kiedy obok mnie pojawia się kobieta, wydaje mi się, że zaczyna być o mnie zazdrosna.

foto: google

Niedźwiedzica wciąż żyje, ma ponad 25 lat. Niech Bóg da Marcowi i Agee długie lata! Nadal jest w świetnej formie! W Zoo w Leningradzie mieszka niedźwiedzica Uslada, która ma teraz 33 lata. Niedźwiedzica Amderma mieszkała w Perm Zoo przez 38 lat.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com