Dwuletnia dziewczynka otrzymała w prezencie czekoladowe jajko, ale go nie zjadła, a postanowiła go zachować. Po kilkudziesięciu latach jej spadkobiercy odkryli ukrytą słodycz i przekonali się, że teraz to jajko wielkanocne jest w stanie ich wzbogacić.

Ta dziewczyna miała na imię Lillian Metclough, mieszkała w Anglii, w mieście Derbyshire. W 1924 roku na Wielkanoc Lillian otrzymała od ciotki małą pamiątkę - czekoladowe jajko z zabawką w środku. I pomimo silnej chęci zjedzenia słodyczy, dziewczyna postanowiła zachować prezent, a ponadto potraktowała go szczególnie i prawie nikomu nie pokazywała. Czekoladowe jajko pozostało nietknięte nawet podczas drugiej wojny światowej, kiedy głód mógł skłaniać ludzi do robienia różnych rzeczy.

foto: lemurov.net

Krewni Lillian twierdzą, że kobieta wyciągała jajko tylko na Wielkanoc, na cześć święta, a następnie ostrożnie wkładała go z powrotem do pudełka. Kiedy Lillian przeprowadzała się do innego miasta lub nawet do innego kraju, jajko podróżowało z nią.

Lillian zmarła w 2019 roku, a słodka pamiątka, którą kobieta przechowywała przez całe życie, została odnaleziona dopiero dwa lata później. Jej bliscy przyszli do domu Metclougha, aby zabrać pozostałe rzeczy i znaleźli to samo pudełko, które Lillian trzymała pod łóżkiem. Krewni natychmiast oddali czekoladowe jajko aby zostało zbadane.

foto: lemurov.net

Należy zaznaczyć, że jajko zachowało się w doskonałym stanie. Pozostało na nim ozdobne opakowanie z kwiatowym wzorem, czekolada pozostała nienaruszona, a wewnątrz znajdowała się lalka.

Charles Hanson, właściciel domu aukcyjnego, ocenił znalezisko i zaproponował minimalną cenę 300 funtów. Jednocześnie człowiek jest przekonany, że znający się na rzeczy kolekcjonerzy na pewno zaczną targować się o to ekskluzywne znalezisko, a jego wartość szybko wzrośnie. Faktem jest, że produkcja takich czekoladowych jajek została wstrzymana w latach czterdziestych XX wieku.

Główne zdjęcie: lemurov.net